Zakon mimów- Samantha Sannon


Tytuł: Zakon mimów
Autor: Samantha Shannon
Seria: Czas żniw tom 2
Wydawnictwo: SQN
Gatunek:Fantasy, Dystopia,Young Adult, Paranormal, Młodzieżowa
Ilość stron :  544
O czym to jest?:
Paige po ucieczce z kolonii karnej ponownie trafia do Sajonu Londyńskiego. Jako najbardziej poszukiwana z uciekinierów szeolskich, musi się ukrywać, gdyż jej zdjęcie jest stale wyświetlane na bilbordach czy w telewizji. Jednocześnie dziewczyna chce walczyć z panującym systemem. Pragnie powiadomić społeczność jasnowidzów, o tym co ją spotkało w Szeolu I. Czy jej się to uda? Jak skończy się powiadomienie Eterycznego Stowarzyszenia? Komu tak naprawdę można zaufać? Paige znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie, a jej talent wymaga dopracowania. Przygodę czas zacząć!
Moje refleksje :
Wiele osób twierdzi, że druga część serii jest lepsza niż jej poprzedniczka. Muszę się z tym zgodzić. Opisy były tu bardziej barwne i ciekawe. Jeśli chodzi o akcję, to rozwijała się ona bardzo równomiernie i dopiero pod koniec książki rozbujała się do granic możliwości. Wiele momentów zaskakiwało, dzięki czemu fabuła była bardziej interesująca. Dodatkowe wątki, jakie pojawiały się w trakcie historii okazały się równie doskonale dopracowane. Mimo iż występowało ich sporo, to nie czułam jakiegoś natłoku zdarzeń. Dzięki tej części, mogłam bardziej poukładać sobie w głowie cały system Sajonu. Miałam lepszy pogląd na system panujący w świecie wykreowanym przez Pania Shanon. Bohaterowie zachowywali się stosownie do wieku. Poza rozważnym rozwiązywaniem problemów, wplatali w swoje wypowiedzi odrobinę sarkazmu czy humoru. Było to jednak odpowiednio wyważone i stosowne do sytuacji. Wątek miłosny który lekko wkradł się w fabułę, był odpowiednio skonstruowany i nie zakłócił całej akcji. Bardzo dobrze skonstruowane dialogi wraz z opisami dały bardzo dobra mieszankę.
Ocena: 9/10


Seria „Czas żniw”
2. Zakon mimów


Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu SQN
 http://www.wsqn.pl/ 

Komentarze

 1. We wrześniu mam zamiar czytać Czas żniw, bo z niewiadomych przyczyn oba tomy stoją już na mojej półce dość długo. Mam nadzieję, że jak wiele innych osób przede mną ja też pokocham te książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS.: Nominowałam Cię do tagu. Mam nadzieję, że Ci się spodoba :)http://dobraksiazka1.blogspot.com/2015/08/my-big-bookish-wedding-tag.html

   Usuń
 2. Czytałam i jestem pod ogromnym wrażeniem :P Była jeszcze lepsza od części pierwszej i już nie mogę się doczekać kolejnej! To, co tworzy pani Shannon, jest nie do pomyślenia i podziwiam ją z całego serca. Tym bardziej trzymam za nią kciuki, by zrobiła taką samą karierę jak J. K. Rowling, albo nawet i lepszą! :P Przeczytam wszystko, co tylko napisze ;)
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach przeczytać Czas Żniw, ale jeszcze nie wiem kiedy. Moja lista "must read" jest tak duża, że nie wiem, za którą książkę się zabrać :D
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszyscy polecają te książki, a ja jakoś nie mogę się zebrać na ich przeczytanie

  http://blondie-in-wonderland.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. "Czas żniw" uwielbiam i uważam ją za jedną z najlepszych książek w ogóle i nie mogę doczekać się czasu aż przeczytam "Zakon mimów". Druga część jeszcze lepsza od poprzedniczki? To możliwe? ;> Bardzo cieszę się z małego rozwoju wątku miłosnego, lubię, gdy nie są one zbyt szybkie i rozległe :)

  http://w-swiecie-fikcji.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawdę mnie kusi! Czytałam pierwszy tom i mi się podobał. Mam jednak jakąś blokadę przed drugim :(
  Ale każda recenzja pomału tą blokadę niszczy :)
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie :*
  my-life-in-bookland.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopiero co tu trafiłam, ale zyskałaś nową czytelniczkę :3

   Usuń
 7. Nie przeczytałam jeszcze pierwszego tomu, a już mam ochotę na drugi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam pierwszego tomu i... pewnie nie przeczytam. Fantastyka nie należy do moich ulubionych gatunków :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)