Ukochany z piekła rodem- Alek RogozińskiTytuł: Ukochany z piekła rodem
Autor: Alek Rogoziński
Wydawnictwo: Melanż
Gatunek: Kryminał
Ilość stron : 272
O czym to jest?:
Joanna Szmidt to popularna polska pisarka romansów. Na wakacjach w Zakopanem poznaje sporo od niej młodszego, przystojnego Konrada. Po kilku upojnych nocach, zamieszkują razem w jej posiadłości. Wszystko układa się bardzo dobrze, Miłość w domu, sukcesy literackie, spotkania autorskie, fani... Jednak życie stawia przed kobieta tragedię rodem z filmu. Konrad zostaje zamordowany, a odnalezienie sprawcy wcale nie jest takie łatwe. Czy Joannie również grozi niebezpieczeństwo? Jakie tajemnice skrywał jej kochanek ?
Moje refleksje :
Jestem zachwycona polskim kryminałem! Nigdy nie sądziłam, że tak wciągnę się w sensacje napisaną przez Polaka. A jednak! Już sama fabuła okazała się bardzo ciekawa, choć początkowo wydawała mi się lekko schematyczna, to po kilkunastu stronach totalnie porzuciłam tę tezę. Akcja rozwijała się bardzo równomiernie i wraz z każdym nowo pojawiającym się wątkiem wzrastało napięcie jak i moje zainteresowanie książką. I mimo, iż snułam swoje teorie, kto mógł być zabójcą, to jak się okazuje, autor sprytnie wyprowadził mnie w pole, bo sprawcą okazała się osoba, o której nigdy bym nie pomyślała. Bohaterowie byli bardzo ciekawie przedstawieni i część z nich bardzo mnie rozbawiła, a w szczególności jedna ze słynnych piosenkarek przedstawiona jako bardzo irytująca osoba. Co mi się bardzo podobało to wspomnienie o postaciach znanych nam ze stron gazet jak Doda czy Anna Mucha. Całość dała fantastyczną mieszankę, która sprawiła, iż książkę pochłonęłam w jeden dzień. Polecam tę pozycję każdemu. Jest to nasza rodzima literatura, która warto byłoby poznać, gdyż naprawdę warto!

Ocena: 9/10
Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuje Autorowi.

Komentarze

 1. Polska sensacja w tak dobrym wydaniu? Koniecznie muszę przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam już o tej książce i jestem nią zainteresowana. Jeśli tobie się spodobał, to może i ja również sięgnę po tę powieść :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co prawda nie przepadam za kryminalami ale opis tej książki a twoja recenzja jeszcze bardziej mnie przekonała i zainteresowała ;)
  Musze koniecznie jej poszukać w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam kryminały, więc ta książka zdecydowanie jest dla mnie. Muszę przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna książka. Teraz czekam na kolejną część!

  OdpowiedzUsuń
 6. Do książki mnie zachęciłaś, na pewno po nią sięgnę! Świetny blog - obserwuje i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)