Pod skrzydłami matki mroku- Kathrin Szczepanik


Tytuł: Pod skrzydłami Matki Mroku
Autor: Kathrin Szczepanik
Wydawnictwo: Warszawska firma wydawnicza
Gatunek: Fantasy, Kryminał
Ilość stron: 358
O czym to jest?:
Gabriela Phantom to panna z „dobrego domu” , która fascynuje rozwiązywanie zagadek kryminalnych. Zamieszkuje ona XIX-wieczny Londyn, w którym oprócz ludzi żyją tzw. dzieci ciemności czy istoty długowieczne. Ma udawanego narzeczonego, a naprawdę kocha swojego lokaja, który jest wampirem. Zawikłane? Jest coś jeszcze! Nagle jej przyjaciółka zostaje zabita, a Gabriela pragnie odkryć sprawcę tego czynu. Dalszy rozwój sytuacji powoduje coraz to większe zagrożenie świata fantastycznego jak i samej Gabrieli. Czy zdoła rozwikłać zagadkę? Jak wiele pochłonie to ofiar?
Moje refleksje :
Dzięki tej książce zaczynam się przekonywać co do polskiej fantastyki. Fabuła jest bardzo ciekawa, rozwija się równomiernie, co jest w tym przypadku wielkim plusem. Mimo iż wydaje podobna do wielu innych książek o nieśmiertelnych, to jednak połączenie świata fantastycznego i kryminalnego dało świetny efekt. Bohaterowie okazali się bardzo charakterystyczni. Każdy z nich miał swoje odrębne cechy i przez to łatwo było zaznajomić się z tą historią, pomimo że od początku jesteśmy rzuceni w wir wydarzeń. Problemy miłosne głównej bohaterki zostały również dość lekko i łatwo pokazane. Ogromnie spodobała mi się postać pokojówki Gabrieli. Była ona typową niezdarą, co nadawało sporo humoru całej akcji. Również rozmowy pomiędzy narzeczonymi są pełne satyry, dzięki czemu czyta się je bardzo przyjemnie. Jestem ogromnie zadowolona z czasu spędzonego z tą książką.

Ocena: 8/10

                                 Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Autorce

Komentarze

 1. O, to taki kryminał z fantastyką w tle :O Byłabym bardzo chętna poznać tę historię, jestem ciekawa, oglądałam kiedyś japońskie anime - Kuroshitsuji, czyli czarnego lokaja, w nim może ów lokaj nie był wampirem, ale demonem, ale jego panicz rozwiązywał zagadki, a pokojówka była również niezdarna ;>

  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A i główny bohater to Phantomhive Ciel za dużo tych przypadków.

   Usuń
 2. Oj chciałabym <3 Będę musiała sobie tą książkę skądś skombinować :P Chyba zwrócę się z prośbą do autorki ;)
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Przez kilka ostatnich dni przeczytałam kilka samych pozytywnych opinii, a teraz mam strasznie wielką ochotę na ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kryminał z fantastyką w tle? To może być coś naprawdę ciekawego. Na pewno przeczytam ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)