Czas żniw- Samantha Shannon



Tytuł: Czas żniw
Autor: Samantha Shannon
Seria: Czas żniw tom 1
Wydawnictwo: SQN
Gatunek: Fantasy, Dystopia,Young Adult, Paranormal, Młodzieżowa
Ilość stron: 520
O czym to jest?:
Jesteśmy w roku 2059. Świat zamieszkują ludzie oraz jasnowidze, którzy uważani są za powszechne zło świata. Paige Mahoney jest taka istotą. Jednak jej dar jest na nieco wyższym szczeblu. Jest ona sennym wędrowcem, potrafi wpływać na senny krajobraz danej osoby, czyli krótko mówiąc, psychikę. Należy ona do tajnego londyńskiego stowarzyszenia, które wykorzystując swoje jasnowidzkie umiejętności, zarabia pieniądze ( oczywiście nielegalnie ). Pewnego dnia w wyniku niefortunnych zdarzeń trafia ona do pewnego rodzaju obozu karnego dla istot obdarzonych podobnymi do jej talentami. Zostaje ona poddana dwóm testom, które zadecydują o jej przynależności do armii Refaitów. Jej trenerem zostaje wysoko postawiony mężczyzna, zwany Naczelnikiem. Dziewczyna, mimo iż jest silna, będzie narażona na wielkie zagrożenie a nawet i śmierć.
Moje refleksje :
O tej książce słyszałam naprawdę dużo dobrego. Czy zasłyszane opinie okazały się słuszne i zgodne z moimi upodobaniami? Oczywiście, że tak! Od samego początku zostałam rzucona w wir akcji. I co prawda trudno było się odnaleźć w fabule ze względu na dość trudne nazewnictwo, o które pokusiła się autorka. Jednak już po jakichś pięćdziesięciu stronach byłam w stanie całkowicie zatopić się z historii. Na szczęście na końcu znajduje się dodatkowo słowniczek trudnych pojęć, dzięki któremu jeszcze lepiej zrozumiałam system panujący w tym świecie. A propos świata, to autorka pokusiła się o wykreowanie naprawdę cudownie dopracowanej otoczki oraz samej historii. Akcja coraz to bardziej się rozwijała i sprawiała, że byłam po prostu zatracona w tej książce. Bohaterowie, mimo dość wymyślnych imion nie sprawili mi trudności, jeśli chodzi o ich zapamiętanie. Dodatkowo ich charaktery były tak odmienne, że dzięki nim wzrastało moje zainteresowanie książką. Fabuła mimo swojej zawiłości i trudności nie sprawiała problemu, a wątki przeplatające się w niej idealnie się zazębiały. Co jeszcze mogę powiedzieć? Istny majstersztyk!

Ocena: 9/10

Seria „Czas żniw”
1.Czas żniw
  
 Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję księgarni internetowej bonito.pl
bonito.pl/?utm_source=blog&utm_medium=banner&utm_campaign=zakladkaa

Komentarze

 1. Wow, wow, widzę, że bardzo dobrze oceniałaś tę książkę :> Jestem jej ogromnie ciekawa!

  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie przeczytam tę książkę! ^.^

  mrcroow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę już czytałam :) Niedawno też miałam okazję napisać jej recenzję :P Była niesamowita, fenomenalna i jako debiut po prostu genialna! Druga część jest jeszcze lepsza, o ile to w ogóle możliwe! Ta seria staje się moją ulubioną i już nie mogę się doczekać kolejnych części! :)
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Przy tak wysokiej ocenie nie mam innego wyjścia - muszę przeczytać tę książkę! Ogólnie widziałam, że dużo osób ją chwali, więc myślę, że mi również się spodoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Znowu to powtarzam - MUSZĘ PRZECZYTAĆ.
  Zwłąszcza po tak pochlebnej recenzji :)

  mam pytanie (odnośnie Twojego profilu na Lubimy Czytać - naprawdę czytasz obecnie 21 książek? :O)

  http://bookocholic.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieeee to nieaktualne dane muszę to naprawić :)

   Usuń
 6. Mam już na swojej półce oba tomy i tylko czekać aż je przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Chce przeczytać tę książkę i planuje jej zakup. Bardzo fajna recenzja i ogólnie świetny blog. Bardzo mi się tu podoba ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)