Niebezpieczne kłamstwa- Becca Fitzpatrick


Tytuł: Niebezpieczne kłamstwa
Autor: Becca Fitzparick
Wydawnictwo: Otwarte
Gatunek: Młodzieżowa, Thriller, Romans
Ilość stron: 422
O czym to jest?:
Stella była świadkiem groźnego przestępstwa. Teraz współpracownicy sprawcy zagrażają życiu dziewczyny. Z tego powodu została ona objęta programem ochrony świadków i przybrała fałszywe imię i zmieniła miejsce zamieszkania. Jest jej ciężko się odnaleźć w nowym otoczeniu. Zarówno nowa opiekunka, jak i świadomość, że przeniosła się do dużo mniejszej miejscowości. Musiała porzucić szkołę, chłopaka, a jej matka poszła na odwyk. Wbrew swojej woli, Stella musi zacząć życie na nowo, jako zupełnie inna osoba. W międzyczasie w jej życiu pojawia się ktoś nowy. Nowe uczucia i doznania. Zaczyna się czas poważnych wyborów. Coraz trudniej kłamać,a niebezpieczeństwo jakie jej zagraża, zaczyna się wyjątkowo zwiększać.

Moje refleksje: 
Z Beccą Fitzpatrick wiąże mnie bardzo ciekawa historia. Otóż, od kiedy tylko usłyszałam o serii "Szeptem", bardzo chciałam ją przeczytać. I tak trafiły do mnie dwa jej pierwsze tomy. Potem trafiło do mnie "Black ice". Oczywiście do tej pory żadnej z nich nie przeczytałam. Na szczęście zabrałam się już za jej najnowszą powieść. I w zasadzie zachęciła mnie ona do tej autorki.

Historia początkowo jest lekko tajemnicza, bo nie wiemy z jakim przestępstwem miała do czynienia dziewczyna, a poznajemy ją już w momencie przeprowadzki do nowego miejsca. Poza tym, tkwi ona cały czas w swojej fałszywej osobowości. Zatem prawdy można dowiedzieć się jedynie z jej myśli i rozważań.

Jeśli chodzi o sam pomysł, to uważam go za lekko oklepany. Cóż, świadkowie koronni i zmiany tożsamości to motyw dość popularny w książkach, związanych z jakimś poważnym przestępstwem. Tu jednak, główną bohaterką jest nastolatka, a to wiele zmienia. Przynajmniej dla mnie, gdyż dokładnie takiej historii jeszcze nie poznawałam. Poza tym wiązała się z tym delikatna historia miłosna.

Bardzo podobało mi się iż wszystko było tu dobrze wyważone. Zarówno wątki związane z tajemniczą przeszłością dziewczyny czy jej życiem uczuciowym, jak i sprawami związanymi z przystosowaniem się do nowego otoczenia. W zasadzie pomiędzy tym nie da się wyróżnić jednej sprawy, która byłaby wiodącą w całej tej książce. I w zasadzie to dobrze. Sprawiało to ogromne wrażenie realności.

Niestety nie podobało mi się to, iż cała akcja rozwijała się dość wolno. Mimo, iż było to ciekawe, to nie czułam tak wielkiego przyciągania do czytania właśnie tej książki. I było to dla mnie co najmniej dziwne, gdyż bardzo chciałam się dowiedzieć jak zakończy się ta historia zakończy, ale nie czułam się odpowiednio zachęcona do czytania. Ale jeśli już o zakończeniu już mowa to było ono piorunujące.Naprawdę.

Stella to bohaterka z wieloma tajemnicami. I z początku przybrała ona dla mnie łatkę typowej bohaterki, która niby ma jakieś tajemnice, ale są one nam już całkowicie znane. Było to błędne myślenie. Wielki szok przeżyłam tuż przy zakończeniu czytania, kiedy wszystko wyszło na jaw.

Książka niewątpliwie mi się podobała. Ni e była do końca idealna, ale w końcu to młodzieżówka. Ale z pewnością satysfakcjonuje ona większość czytających. Ja z pewnością polecę ja znajomym.

Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję księgarni internetowej Taniaksiazka.pl 

Komentarze

 1. Byłam ciekawa opinii o tej książce. Szeptem bardzo mi się podobało, ale potem już słyszałam dużo krytyki nowej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fakt, akcja była dość wolna, ale mi to nie przeszkadzało. Książka mnie nie zachwyciła, ale dobrze mi się ja czytało :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie ta książka była słaba :( akcja toczyła się bardzo powoli, a główna bohaterka była ogromnie irytująca, przez co nie miałam przyjemności z czytania

  OdpowiedzUsuń
 4. O autorce słyszałam, ten tytuł też obił mi się o uszy, ale jakoś sama nigdy nie zdecydowałam się przeczytać jej książek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam serię szeptem tej autorki i tę książkę też mam wielką ochotę przeczytać.
  Pozdrawiam :*
  http:/zapoczytalna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawiłaś mnie. Moja koleżanka ma tę książkę, więc znalazł się kolejny powód do czytania :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)