Pani mesenas ucieka- Sophie Kinsella


Tytuł: Pani mecenas ucieka
Autor: Sophie Kinsella
Wydawnictwo: Sonia Draga
Gatunek: Humor, Romans, Obyczajowa, Kobieca
Ilość stron: 440
O czym to jest?:
Samantha jest zdolną prawniczką. Pracuje w jednej z najlepszych londyńskich firm, bardzo dobrze zarabia, ale ma to swoje wady. Dziewczyna pomimo młodego wieku, nie ma życia towarzyskiego, ani czasu dla siebie. Niestety, choć w swoim zawodzie jest perfekcjonistką, zdarza jej się błąd. Kosztuje on jej klienta 50 milionów funtów, a przerażona pani prawnik pod wpływem chwili ucieka z miasta. Trafia na prowincję, gdzie zostaje zatrudniona jako gospodyni domowa w pięknej rezydencji. Problem w tym, iż o prowadzeniu domu wie tyle do siedmioletnie dziecko. W oczach pracodawców przedstawia się jednak jako ekspert od tego typu spraw. Bohaterka nie poddaje się i postanawia zmierzyć z wyzwaniem. Szykuje się iście komediowa historia.
Moje refleksje :
Do przeczytania książki zachęcił mnie fakt, iż jest to komedia romantyczna. Dawno nie czytałam nic, co wywoływałoby u mnie salwy śmiechu i bardzo liczyłam na to, iż, dostanę to w postaci „Pani mecenas ucieka”. Czy się zawiodłam? Zdecydowanie nie! Nie dość, że dostałam to, czego oczekiwałam, to czytanie było prawdziwą przyjemnością.

Zaczynając od historii, która jest niesamowita, stwierdzam, iż autorka miała bardzo dobry pomysł na całą książkę. Jest to iście kobieca literatura, będąca świetnym czytadłem do poduszki. Ale skupmy się na fabule. Z taką historią się jeszcze nie spotkałam, więc mogę znać ją za oryginalną. Poza tym, samo jej poprowadzenie, było bardzo ciekawe. Jednocześnie proste i łatwe, jak również pełne zagadek i niepewności czy momentów zaskoczenia. I choć jett to typ literatury, w której już po kilku rozdziałach możemy z dużym prawdopodobieństwem spodziewać się zakończenia, to wątki poboczne zostały przedstawione w dość ciekawy sposób.

Nie mogę tu tez nie wspomnieć o humorze, który jest nieodłączną częścią tej książki. Bardzo zabawne było to jak Samantha radziła sobie ze zwyczajnymi pracami domowymi. Zrobienie prania czy przyszycie guzika, okazuje się zadaniem ponad jej możliwości. Kontakty z mężczyznami również nie są w jej przypadku normalne. Dziewczyna często nie wie jak się zachować w danej sytuacji czy wręcz głupieje przy pewnych zachowaniach płci przeciwnej. Dalsze wydarzenia również niezmiernie bawią, ale niestety opisanie ich byłoby spoilerem. Nie raz brałam się za głowę, zastanawiając się, jak kobieta może się tak zachowywać.

Co prawda nie bardzo podoba mi się okładka. Powiedziałabym nawet, że przypomina mi książki wydawane kilka lat temu, kiedy grafika nie była na tak zaawansowanym poziomie jak teraz. Za to wykonanie jej pod względem użyteczności, jest bardzo dobre. Jest wygodna w trzymaniu podczas czytania, a kolejne strony otwiera się dobrze i sprawnie. Nie ma powodu wyginania książki, gdyż nie widzimy dobrze tekstu.

Jestem zachwycona. Książka nie dość że, bawi, to jeszcze jest bardzo dobrym sposobem na relaks. Lekki styl, prosta fabuła i nieskomplikowane postaci, sprawiają, że czytanie staje się prawdziwą przyjemnością. Myślę że każda kobieta będzie zadowolona równie mocno jak ja po przeczytaniu.

Ocena: 9/10


Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Sonia Draga

Komentarze

 1. Miałam okazje przeczytać tylko jedną książkę Sophie Kinselli pt. "Nie powiesz nikomu?" i była to świetna komedia romantyczna. Mam sporo powieści tej autorki w okolicznej bibliotece, dlatego na pewno kiedyś coś wypożyczę :)
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. A mnie się taka prosta okładka podoba :) Choć zdecydowanie masz rację, pisząc, że przypomina okładki książek wydawanych przed laty. I trochę mnie to zmyliło, bo byłam pewna, że historia będzie umiejscowiona w takich właśnie czasach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj strasznie mi na robiłaś ochotę na tą książkę koniecznie muszę ją przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)