Bestsellery Empiku 2015Bestsellery Empiku wręczono dziś już po raz 17. W kategoriach książkowych królowały kobiety. Katarzyna Bonda, Red Lipstick Monster, Nela Mała Reporterka, Paula Hawkins i Gayle Forman to zwyciężczynie tegorocznej edycji konkursu. Ranking najlepszych książek ubiegłego roku przygotowano na podstawie wyborów kilkudziesięciu milionów osób.

Najchętniej czytaną polską autorką została w tym roku, nazywana królową polskiego kryminału, Katarzyna Bonda. Zwycięstwo przyniósł jej„Okularnik”, kolejna po „Pochłaniaczu” część tetralogii „Cztery żywioły”. 

W kategorii literatura obca zwyciężyła debiutantka rekomendowana przez samego Stephena Kinga – Paula Hawkins. Jej pierwsza książka – „Dziewczyna z pociągu” wygrała m.in. z głośną „Uległością” Michela Houellebecqa czy bestsellerem Camilli Lackberg – „Pogromca Lwów”.

Gayle Forman już drugi rok z rzędu zwyciężyła w kategorii literatura dla młodzieży„Wróć, jeśli pamiętasz” to kolejna część świetnie przyjętej powieści z nurtu Young Adults – „Zostań, jeśli kochasz”.

„Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwania przygód” to laureat kategoriiliteratura dla dzieci. W wieku czterech latNela postanowiła, że chce podróżować i nagrywać filmy. Dziś, ośmioletnia dziewczynka, ma na swoim koncie podróże przez Azję, Afrykę i Amerykę Południową, kilka książek oraz kilkadziesiąt reportaży i autorskich programów.

Ostatnia kategoria poświęcona była literaturze poradnikowej. Red Lipstick Monster – na co dzień Ewa Grzelakowska-Kostoglu to autorka najpopularniejszego w Polsce kanału kosmetycznego. Jej filmiki instruktażowe biją na youtube rekordy popularności. W tym roku wydała swoją pierwszą książkę – „Red Lipstick Monster. Tajniki Makijażu”.

Bestsellery Empiku to nagrody dla najpopularniejszych książek, filmów, płyt, gier oraz czasopism minionego roku. Ranking najlepszych tytułów przygotowywany jest na podstawie wyborów kilkudziesięciu milionów osób, które dokonują zakupów w salonach Empik w całym kraju oraz sklepie internetowym Empik.com – każdy zakup to jeden głos w tym największym plebiscycie kulturalnym w Polsce. Podczas tegorocznej edycji konkursu nagrody zostały przyznane w 13 kategoriach: 5 książkowych, 3 filmowych, 2 muzycznych, multimedialnej oraz 2 prasowych. Odrębną kategorią jest Wydarzenie Roku.

Komentarze

 1. Nie czytałam żadnej z książek, które znalazły się na szczycie bestsellerów Empika, ale ciekawi mnie książka "Dziewczyna z pociągu" :)
  Buziaki,
  SilverMoon z bloga Books obsession

  OdpowiedzUsuń
 2. oo słyszałam dużo o książce red lipstick monster :))
  stay-possitive.blogspot.com
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tych bestsellerów czytałam tylko "Wróć, jeśli pamiętasz" :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam żadnej z tych książek, chociaż o każdej z nich słyszałam. Wydaje mi się jednak, że żadna z nich nie jest w moim stylu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam być przyjemność osobiście na Gali. Dzisiaj zamieszczę swoją relację.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)