Serce w kawałkach- Kathrin Lange


Tytuł: Serce w kawałkach
Autor: Kathrin Lange

Seria: Serce ze szkła tom 2
Wydawnictwo: Muza
Gatunek: Thriller, Romans, Fantasy Young Adult, Paranormal

Ilość stron: 416 
O czym to jest?:

David przebywa obecnie w Bostonie razem z Juli. Nie wyobraża sobie, by powrócić na wyspę Martha's Vineyard. Los jednak chce inaczej. Para musi z powrotem udać się do posiadłości, z którą wiąże się masa nieprzyjemnych wspomnień. Chłopak chce przez tą wyprawę przypomnieć sobie co tak naprawdę wydarzyło się na klifie, a dziewczyna pragnie mu pomóc jak tylko może. Niestety nic nie idzie po ich myśli. Sprawy układają się przeciwnie do ich zamierzeń, na jaw wychodzą na jaw, a całe życie zmienia swój tor.
Moje refleksje :
Bałam się, iż druga cześć tej serii będzie gorsza od pierwszej. Na szczęście tak nie było. Autorka dobrze wykorzystała potencjał, jaki drzemał w zakończeniu poprzedniego tomu i wyszła z tego kolejna ciekawa historia.

Zacznijmy od fabuły. Początkowo dość powolna, ale z każdą kolejną strona coraz bardziej się rozkręca. Podobnie z wydarzeniami. Jesteśmy stopniowo wprowadzani w te z pierwszego tomu, jak i te „miedzy tomowe” Zatem jest pełna spójność logiczna:) Co więcej styl autorki pozostał wierny temu z „Serca z kamienia”. Brakowało mi tu jedynie zdarzeń, przy których miałabym dreszcze ze strachu. W zasadzie był tylko taki jeden, a to stanowczo za mało. Nadrobiły to za to sytuacje szokujące. Tych było multum! Nieobliczalne sytuacje i liczne zwroty akcji zdecydowanie charakteryzują „Serce w kawałkach”

Zmieniła się tez relacja między głównymi bohaterami. Jak już wiemy z pierwszej części, bardzo zbliżyli się do siebie, co skutkowało uczuciem. Każde z nich zachowało odrobinę tajemniczości mimo, iż poznaliśmy sporą część życia każdego z nich. W szczególności David. Ten chłopak nieustannie zmienia swoje decyzje, więc ciężko za nim nadążyć.

Jednym słowem warto przeczytać. Nie zawyża ani nie zaniża poziomu. Wprowadza nowe wątki i sprawia, że inaczej patrzymy na niektóre postaci. A zakończenie dosłownie elektryzuje! Ja już z niecierpliwością czekam na trzeci tom!


Ocena: 9/10


Seria „Serce ze szkła”

1.Serce ze szkła
2. Serce w kawałkach

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuje wydawnictwu Muza 
muza.com.pl

Komentarze

 1. Właśnie skończyłam czytać pierwszy tom i jestem zachwycona, nie mogę się doczekać aż dorwę kontynuację :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę mam już na półce, teraz czytam tom pierwszy, na dniach zacznę powyższy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam właśnie na pierwszy tom :) Mam nadzieję, że się nie zawiodę.
  Piękna okładka. Taka magiczna.
  Buziaki,
  modnaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Musze ją dopaść ze względu na to, że pierwszą część mam w swojej biblioteczce ;)


  Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do siebie ;)
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)