Co? Jak? Narysować + szkicownik- Edwin George Lutz


 Tytuł: Co ? Jak ? Narysować. + Szkicownik
Autor: Edwin George Lutz
Wydawnictwo: Egmont
Gatunek: Nauka, Rysowanie
Ilość stron: 194
O czym to jest?:
Kto z nas nie chciałby umieć pięknie rysować? Niestety, często ten talent po prostu w nas jest lub go nie ma. Są jednak pewne nawyki i techniki, jakie można wypracować. A ta książka jest na to najlepszym dowodem.
Moje refleksje :
Przede wszystkim, bardzo ważne jest wykonanie książki i szkicownika. Twarda okładka książki wygląda przepięknie, w szczególności na żywo. Dwukolorowa i do tego wytłaczana- cudo! Obrazki, jakie znajdziemy w środku, też wykonane są z wielką starannością. Krok po kroku pokazano jak uzyskać piękny obrazek przedstawiający konia czy stokrotkę. W książce mamy na końcu kilka stron przeznaczonych na własne rysunki. Wydawnictwo pomyślało jednak o wydaniu specjalnego szkicownika, w którym zaraz obok strony z kursem, mamy pustą stronę na własne dzieła. Niestety, tu nasuwa się jedna wada. Kartki są dość cienkie i rysując ołówkiem, praktycznie nie widziałam nic poza treścią przebijającą z następnej. Dlatego ja rysowałam na oddzielnych kartkach.

Muszę przyznać, iż od zawsze, byłam plastyczna oferma. Jeśli chodzi o rysowanie, wszelkie moje dzieła okazywały się wielka klapą. Nie powiem, że dzięki tej książce, stałam się od razu Picassem, ale z pewnością wyrobiłam sobie kilka nawyków i ruchów ręką, które pozwalają mi tworzyc dużo lepsze rysunki niż przedtem.

Kilka dni temu wpadła do mnie przyjaciółka i postanowiłyśmy razem wykorzystać możliwości tej książki. Spędziłyśmy przy tym 2 godziny, które minęły jak 2 minuty, mając przy tym kupę śmiechu. Nigdy nie sądziłabym, że kurs rysowania, okaże się tak wielką zabawą. Naprawdę polecam!

Ocena: 8/10
Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu Egmont


A tak wyglądają moje starania:
moje początki :) 


Komentarze

  1. Oooo, może mój talent rysunkowy wreszcie będzie mógł się rozwinąć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem w trakcie prób na podstawie książki :)

    OdpowiedzUsuń
  3. e fajne.. może dzięki temu potrafiłabym coś narysować

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)