Przdpremierowo: Bądź chic! - Emelie Albertini, Anne Humbert

Tytuł: Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderoby
Autor: Emelie Albertini, Anne Humbert
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Gatunek: Poradnik
Ilość stron : 222 
Premiera: 22 pażdziernika
O czym to jest?:
Ile razy zastanawiasz się czy te spodnie pasują do twojej sylwetki? Podobnie jest też pewnie z sukienką. A biała koszula? Wydaje Ci się nudna i zbyt oficjalna? Ta książka to zmieni! P[okaże ci jak dobrać strój do figury i okazji, pomoże dobrać dodatki i skomponować to w spójną całość! Poradzi Ci też jak odświeżyć ubrania i nadać im nowy look kilkoma prostymi czynnościami. Dodatkowo wszystko opatrzone jest odrobiną faktów z życia modowego. Jak nosiły się gwiazdy kilka dekad temu? Kto zapoczątkował noszenie rurek? Gdzie znajdziesz najlepsze marynarki? Ta ksążka zna odpowiedzi na te wszystkie pytania. Wystarczy zacząć czytać. :)
Moje refleksje :
Książka zapowiadała się jako typowy poradnik, jednak nie jest nim do końca. Początkowo poznajemy to, jak ikony modowe nosiły daną część garderoby, jej historię i kroje, figury, do których pasuje, krótkie DIY, sposoby pielęgnacji oraz sklepy z najlepszymi perełkami ubraniowymi. Muszę przyznać, że nie jestem osobą, która bardzo interesuje się modą, jednak, ta książka potrafiła mnie zaciekawić swoją treścią. Choć uważam, że pewne elementy dotyczące historii mody mogłyby być bardziej rozwinięte, to mimo to, dowiedziałam się kilku ciekawych faktów. Jeśli chodzi o przedstawienie samego ubrania, to zostało to dość dobrze przedstawione. Dokładnie opisane kroje, style, z podziałem na rodzaj figury i okazji, na jaką się nadaje. Dodatkowo kreatywne i łatwe do wykonania DIY, które zastosować może każda kobieta. Znajdziemy tu też porady, jak odpowiednio dobrać dodatki do naszego stroju. I tutaj znów różnorodność: biżuteria, kapelusze, okulary czy buty. Do tej pory dziwię się, jak autorki zmieściły to wszystko na tak małej liczbie stron. Tym co mnie szczególnie urzekło, to to, że znajdują się tu też porady dotyczące uporządkowania garderoby, tego co należy wyrzucić, co można rozdać lub sprzedać. Dla tych podróżują cuch, rozwiązano problem pakowania się. Oprócz list niezbędnych rzeczy, pokazano jak sprytnie wszystko upakować, by zajęło jak najmniej miejsca i się nie pogniotło. I oczywiście to, co powinno być w bagażu podręcznym! Dodatkowo wszystko opatrzone jest ciekawymi ilustracjami. Książka już od
pierwszego przekartkowania zachęca do zainteresowania się nią. Każda kobieta znajdzie tu ciekawe porady czy inspiracje i dowie się czegoś nowego. Z pewnością powinna ona zagościć w wielu domach. Zatem? 22 października ruszamy do księgarń!

Ocena: 8/10

 Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu

http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

Komentarze

 1. Na razie ją sobie jednak odpuszczę.... chyba, że w ramach prezentu dla kogoś :)

  PS. Mam nadzieję, że się nie pogniewasz za ten mały spam, ale zapraszam do udziału w konkursie u mnie na blogu w którym można wygrać książkę "Pocałunki piasku": http://ksiazki-inna-rzeczywistosc.blogspot.com/2015/10/395-konkurs.html :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na co dzień niestety, bądź stety nie poświęcam tyle czasu na dobór stroju :)
  Praca w IT rządzi się swoimi prawami! Może kiedyś do niej zajrzę.

  Pozdrawiam i zapraszam,
  modnaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem, czy tego typu książka jest mi potrzebna, jednak mimo wszystko wydaję się być ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka nie dla mnie :)
  Pozdrawiam serdecznie! ;*
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej książka nie dla mnie.
  Pozdrawiam,
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)