Płonąca korona- Rae Carson

Tytuł: Płonąca korona
Autor: Rae Carson
Seria: Trylogia ognia i cierni tom 2
Wydawnictwo: Albatros
Gatunek: Fantasy, Młodzieżowa, Young Adult
Ilość stron : 416
O czym to jest?:
Elisa zasiada na tronie. Teraz to ona musi sprawować władzę. Dziewczyna do tej pory nie zdawała sobie sprawy z tego, jak odpowiedzialne i trudne jest to zadanie. Dodatkowo, według doradców królewskich powinna ona wyjść za mąż. Dochodzi zatem kolejna sprawa do przemyślenia i rozwiązania. Jakie jeszcze problemy pojawiają się wraz z objęciem nowego stanowiska? W związku z posiadaniem Boskiego Kamienia, grozi jej ogromne niebezpieczeństwo. Stale ktoś poluje na jej życie, a obawy pojawiają się nawet w snach. Ten kto początkowo wydawał się tym złym, może finalnie być bardzo pozytywną postacią.
Moje refleksje :
Ta część jest zdecydowanie lepsza od „Dziewczyny ognia i cierni”. Przede wszystkim sama fabuła jest dużo ciekawsza. Autorka świetnie zarysowała wszystkie wątki i je ze sobą połączyła. Idealnie się przeplatają i co ważne przejścia pomiędzy nimi są dość spójne. Jeśli chodzi o akcję, to rozwijała się ona bardzo miarowo. Początkowo, historia zapowiadała się w miarę lekko, a nawet dość nudnawo. Szczęśliwie, im dalej zagłębiałam się w książkę, tym więcej nowych ciekawych wątków poznawałam, była masa intryg, ale nie zabrakło też humoru. Dokładnie, nie zapominajmy, że nasza bohaterka to siedemnastolatka. Zdarza jej się kąśliwa uwaga wobec innych, czy sarkastyczna wypowiedź. Jeśli już o Elisie mowa to wykazuje się ona wielką odwagą,a wręcz walecznością. Dzielnie stawia czoło wszystkim problemom, a jak widać ma ich nie mało. Jednak brakowało mi pewnej wyrazistości dla tej postaci. Mimo wielu zalet nie ma ona w sobie czegoś, co pozostawiłoby po niej jakiś konkretny ślad w pamięci czytelnika.
Jednym słowem, książka jest warta zwrócenia na nią uwagi i poświecenia kilku chwil. Dodatkowo, pomimo dość małej czcionki czyta się ją sprawnie i szybko. Czyli? Czytamy i to już! 
 
Ocena: 9/10
Seria „Trylogia ognia i cierni”
 1.Dziewczyna ognia i cierni
2. Płonąca korona Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Albatros
http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Komentarze

 1. Piękna okładka! Przyciąga i hipnotyzuje.
  Żałuję, że nie czytałam pierwszego tomu, ale dodam tą serię to moich planów czytelniczych :)
  modnaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chciałam przeczytać pierwszą część, a tu się okazuje, że niedawno wyszła już druga, o czym nie miałam pojęcia! Będę musiała jak najszybciej nadrobić zaległości, zwłaszcza że te okładki są takie piękne i na pewno ładnie prezentowałaby się na półce.

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę w końcu jakoś przeczytać pierwszą część, bo słyszałam o niej wiele dobrego, a nie miałam okazji się o tym przekonać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam pierwszego tomu i jakoś nie bardzo mnie ciągnie do tej serii ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. O tej serii dotychczas nie czytałam, bardzo wysoko jednak oceniłaś tę część. Mimo to, na razie chyba mam zbyt dużo książek czekających w kolejce, żeby i dla tego cyklu znaleźć miejsce. Zbyt mało czasu, a tyyyle książek! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ją już u siebie i mam co do tej książki spore wymagania :)
  Okładka rzeczywiście jest przepiękna i przyciąga wzrok ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę koniecznie w końcu ją kupić. Pierwszy tom był naprawdę dobry i mam nadzieję, że i tym razem się nie zawiodę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Właśnie posiadam pierwszą część i nijak weny aby się za Nią zabrać. Ale chyba się skuszę:3

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawy post! :D
  Zapraszam do mnie :D
  http://landofdreeams.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)