Gregor i klątwa stałocieplnych- Suzanne Collins


Tytuł: Gregor i klątwa stałocieplnych
Autor: Suzanne Collins
Seria: Kroniki podziemia tom 3
Wydawnictwo: IUVI
Gatunek: Fantasy, Młodzieżowa, Przygodowa
Ilość stron :384
O czym to jest?:
Gregor sprostał już dwóm przepowiedniom. Teraz przyszła kolej na trzecią. Przepowiednia Krwi wymaga od niego i Botki, by stawili się ponownie w Podziemiu i uratowali mieszkańców przed grożącą im epidemią. Matka Gregora dowiadując się o tej wyprawie, kategorycznie zabrania swoim dzieciom ruszyć się z domu, chyba że będzie im towarzyszyć. Gdy docierają na miejsce, Gregor przekonuję się, że zaraza dopadła jedną z najbliższych mu osób. Początkowo nie rozumiał Przepowiedni Krwi, lecz teraz widzi, jak wielkie znaczenie odgrywa ona w jego życiu i losach Podziemia. Chce zrobić wszystko by zapobiec nieuniknionej klęsce. Czy mu się to jednak uda?
Moje refleksje :
I znów Suzanne Collins mnie zachwyciła! Historia, jaka mnie tu zastała, całkowicie mnie pochłonęła, a przede wszystkim ogromnie zaciekawiła. Dodatkowo czytało się ja szybko i sprawnie, a sam styl nie sprawiał problemów. I tu już wyłania się jej minus. Zbyt szybko dowiedziałam się, jakie jest zakończenie! Ale po poznaniu go wiem jedno- chcę więcej!
Wydawać by się mogło, że fabuła pasuje bardziej dla młodszych czytelników, jednak w mojej ocenie może się ona podobać również tym starszym. Co sprawia, że jest taka genialna? Dobre pytanie! Choć nie ma w niej nic tak wyróżniającego, to jest jakaś ukryta magia, która mocno przyciąga do fabuły, jaką prezentuje na Pani Collins. Co ważne, tu ciągle coś się dzieje, akcja nawet na chwilę nie zwalnia, a piętrzące się wątki sprawiają, że ciągle mamy wrażenie, iż tak naprawdę wszystko się jeszcze może wydarzyć. I taka jest prawda. Samo zakończenie ogromnie mnie zszokowało. Do tej pory nie wyobrażam sobie, jak autorka przedstawi losy bohaterów w kolejnym tomie.
Jeśli chodzi o Gregora, to spodobało mi się, że pozostał on takim, jakim go poznaliśmy w pierwszej części. Jest on dalej tym samym spokojnym chłopcem, oddanym rodzinie i obowiązkom. Poza tym doświadczył, on wielu niebezpiecznych sytuacji, które wiele go nauczyły, i co ważne potrafi on wykorzystać te wiedzę w kolejnych przygodach. Jego częściowa stanowczość i rozwaga oraz umiejętność podejmowania rozsądnych decyzji znacznie świadczą o dalszym losie historii. Ale ma on dopiero 11 lat! Czy to nie za mało jak na taką dojrzałość? Może jest ewenementem...
Podobał się wam drugi tom „Kronik podziemia”? To z pewnością pokochacie trzeci! Nie dość, że jest lepszy to i czyta się go jeszcze szybciej. A historia? Powala! I nie da o sobie zapomnieć!


Ocena: 10/10

Seria „Kroniki podziemia”
2. Gregor i przepowiednia zagłady
3. Gregor i klątwa stałocieplnych 


Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu IUVI

Komentarze

 1. Cóż.. takie gatunki to niezbyt dla mnie, ale jestem pewna, że mój brat byłby zachwycony! ;)


  Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do siebie ;)
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam już o tej serii. Wydaje się bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale wysoka ocena! Mam nadzieję, że ta część również mi się tak bardzo spodoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć!

  Zostałaś nominowana przeze mnie do LBA. Byłoby mi bardzo miło gdybyś odpowiedziała na moje pytania.

  Pozdrawiam!

  http://loony-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)