Krym. Miłość i nienawiść- Maciej JastrzębskiTytuł: Krym. Miłość i nienawiść
Autor: Maciej Jastrzębski
Wydawnictwo: Editio
Gatunek: Literatura faktu
Ilość stron : 280
O czym to jest?:
Wszyscy słyszeliśmy o tym, co działo się na Krymie jakiś czas temu. Byliśmy jednak bombardowani medialnymi informacjami na temat sytuacji politycznej czy walk na Majdanie. Jak jednak całą tę sprawę odbierali zwykli ludzie zamieszkujący te okolice? Fiodor to Rosjanin, Marianna jest Ukrainką, a uczucie jakie ich połączyło, jest dość silne. Miłość pomiędzy potencjalnymi wrogami? Prawie jak „Romeo i Julia”? Może. „Miłość i nienawiść”, ale do czego? Do ziemi, ustroju, czy ludzi? Nie na wszystkie pytania otrzymamy odpowiedź,, ale z pewnością poznamy ciekawą historię.
Moje refleksje :
Co do tej książki mam mieszane uczucia. Jednocześnie podobała mi się historia w niej przedstawiona, ale samo czytanie było trochę kłopotliwe. Co prawda moich Negatywnych odczuć jest mniej niż tych pozytywnych, jednak pozostają one w pamięci o tej książce. Cóż w moim odczuci nie jest idealna, ale z pewnością warta uwagi.
Z pewnością nie stwierdzę, że pomysł na fabułę był oryginalny. I wcale nie dlatego że czytałam wiele podobnych dzieł! Po prostu uważam, że w przypadku literatury faktu, takie określenia są niestosowne. Nigdy za wiele punktów widzenia na dane wydarzenie! W dodatku, jeśli jest ono tak sporne, jak wydarzenia na Krymie. Historia jak już pisałam, jest ciekawa. Miłość w niepewnych czasach na tle rozlewu krwi, zawsze ciekawiła czytelników. Mnie również zainteresowała, mimo. Iż nie przepadam za książkami typowo związanymi z historią czy wydarzeniami politycznymi. Dlatego właśnie ta część książki mi się nie podobała. Oczywiście autor doskonale wyjaśnił te kwestie i dzięki temu zrozumiałam pewne rzeczy, jednak przedstawione były według mnie w dość nudny sposób. Pomimo tego, z chęcią czytałam dalej i zagłębiam się w historię Fiodora i Marianny.
Podsumowując, jeśli jesteś osobą nieprzepadającą za takową tematyką, treść spodoba Ci się mniej, a jeśli lubisz historię, z pewnością zachwycisz się bohaterami, jak i samą fabułą.


Ocena: 7/10

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio

Komentarze

  1. Mnie fabuła zainteresowała, więc jeśli będę miała okazję, chętnie przeczytam tę książkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam dokładnie takie same odczucia jak Wiola. Tym bardziej, że o sytuacji na Krymie swojego czasu było dosyć głośno.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)