Czerwona królowa- Victoria AveyardTytuł: Czerwona królowa
Autor: Victoria Aveyard
Seria: Czerwona królowa tom 1
Wydawnictwo: Otwarte
Gatunek: Fantasy, Pranormal, Młodzieżowa, Young Adult
Ilość stron : 489
O czym to jest?:
Czerwoni i Srebrni są podzieleni pod wieloma względami. Pierwszym z nich jest kolor krwi, od którego pochodzą nazwy tych grup. Srebrni są w pewien sposób wyszczególnieni. Posiadają oni pewne paranormalne dary jak władanie wodą czy ludzka wolą. Dodatkowo mają więcej praw i możliwości, A kto jest królem? Oczywiście Srebrny! W takim świecie żyje Mare- Czerwona dziewczyna, która stale żyje w cieniu swojej zdolnej siostry, dość dobrze zarabiającej. Aby zarobić zatem, ucieka się ona do kradzieży, które są srogo karane. Dziewczyna zostaje złapana i trafia a królewski dwór. Dlaczego? Za swoje zachowania powinna przecież być skazana śmierć. Jest w niej bowiem coś co sprawia że należy do dwóch grup – Czerwonych i Srebrnych. Jak to możliwe?
Moje refleksje :
O tej książce słyszałam zarówno wiele opinii pozytywnych jak i negatywnych. Byłam zatem bardzo ciekawa, jak sama odbiorę tę historię. Jak się okazało, należę do jej zwolenników. Dlaczego leciało pod jej adresem tyle obelg i zarzutów? Nie mam zielonego pojęcia. Ja odebrałam ją jako bardzo ciekawą i wciągającą książkę, lekko w klimacie „Igrzysk śmierci” czy „Niezgodnej” pod względem narzuconego reżimu i wznieconej rebelii oraz podziałów społecznych.
Historia stworzona przez autorkę bardzo mi się spodobała, pomimo że lekko powyższe przykłady. Ciekawe okazało się podzielenie społeczeństwa ze względu na kolor krwi i nadanie jednym z nich szczególnych umiejętności. To pewne, że w takich okolicznościach prędzej czy później. Jest to jednak przedstawione w ciekawy o przystępny sposób. Co ważne mimo dość skomplikowanej fabuły, książka była niezobowiązująca. Czytanie tego, mimo zmęczenia było prawdziwą przyjemnością! W wielu momentach byłam zaskoczona tym, co się działo, a czasem fabuła była tak skondensowana i idealnie upakowana, że nie miałam możliwości oderwania się od tej historii.
Głowna bohaterka, nie bardzo przypadła mi do gustu, Oczywiście to nie jest tak, że jej jakoś nie lubię czy wręcz nie znoszę. Po prostu jej nie polubiłam, gdyż według mnie za mało było przedstawienia jej osobowości. Chciałabym lepiej poznać jej przemyślenia i emocje, gdyż było ich troszkę za mało. Miejmy nadzieję, że druga część przedstawi nam lepiej postać Mare.
Ogólnie książka jest bardzo dobra i warta poświęconego jej czasu, zwłaszcza jeśli lubicie klimaty rebelii i buntu. Czyta się ją szybko i sprawnie, a treść jak już wspomniałam jest bardzo wciągająca. Tylko czekać na drugą część!

Ocena: 9/10
Seria „Czerwona królowa”
1.Czerwona królowa
2. Szklany miecz
3. Królewska klatka


 Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję księgarni internetowej bonito.pl
bonito.pl/?utm_source=blog&utm_medium=banner&utm_campaign=zakladkaa

Komentarze

 1. Też słyszałam dużo pozytywnych i negatywnych opinii na temat tej książki i zastanawiałam się czy ją przeczytać, ale ostatecznie twoja recenzja przekonała mnie, żebym ją przeczytała. Dziękuję i pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka jest przecudna. Czytałam ja bardzo szybko i żałuję, że tak szybko, bo chętnie rozkoszowałabym się każdym słowem dłużej. Czekam z niecierpliwością na kolejną część.
  zaczytanabella

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno kiedyś przeczytam, tym bardziej, że e-book czeka na mnie w czytniku od jakiegoś czasu. Mam nadzieję, że również będę należała do grona osób, którym książka się spodobała. Pozdrawiam.

  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Czerwona królowa to chyba nie moja bajka dla mnie to kopia Igrzysk i Rywalek tyle w temacie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam czerwoną królową na półce, jednak jakoś nie mogę się do niej przekonać :/
  Pozdrawiam, Julka
  http://karmeloweczytadla.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest średnia. Czytałam lepsze i gorsze. Ta jest po prostu... Typowa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam Czerwona królową i już nie mogę się doczekać kontynuacji <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Jedna z najgorszych książek 2015 roku!

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie opowieść nie porwała - jak dla mnie była zwyczajna, bardzo wtórna w stosunku do reszty nurtu YA.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)