Carrie Pilby (nieznośnie genialna) - Caren LissnerTytuł: Carrie Pilby (nieznośnie genialna)
Autor: Caren Lissner
Wydawnictwo: Harper Collins
Gatunek: New Adult, Obyczajowa, Kobieca
Ilość stron : 368
O czym to jest?:
Carrie rodziła się już jako genialne dziecko. Zawsze odnosiła sukcesy w szkole, a nawet przeskoczyła 3 klasy. W efekcie skończyła studia w wieku 19 lat. I to nie byle jakie! Studiowała na Harvardzie. Wydawałoby się, że przyszłość stoi przed nią otworem. Coś zawsze jednak musi być przeciwne dobremu losowi. Dziewczyna nie potrafi odnaleźć się w dorosłym życiu, nie ma chłopaka, a i znalezienie pracy odpowiadającej jej oczekiwaniom jest kłopotliwe. Tak, to jej oczekiwania są tu głównym problemem. Liczą się głównie ludzie z wysokim IQ, a wartościowa rozmowa to taka o filozofii czy sztuce. Dlatego ojciec zapisał ją do terapeuty, który każe dziewczynie m.in. pójść na randkę czy zapisać się do jakiejś organizacji. Czy taki proces uspołecznienia okaże się skuteczny?
Moje refleksje :
Po tej książce nie spodziewałam się wiele. Patrząc na okładkę, spodziewałam się lekkiej, nic nieznaczącej historii. Okazało się bowiem, że była lekka i bardzo dobra. Momentami zabawna, momentami poważna i nostalgiczna. Co ważne mimo nie największej czcionki i sporej liczby stron, czytało się ja ogromnie szybko, wręcz za szybko. Było to dla mnie niewątpliwie wielkie zaskoczenie. Jedno z większych w tym roku.
Fabuła wydaje się lekko schematyczna i typowa prawda? Nic bardziej mylnego, jak powiedziałby Radek Kotarski. Myślicie pewnie, że dziewczyna to taka szara myszka, wiecznie siedząca tylko w książkach? No nie do końca! Dziewczyna ma charakterek! Jej problemem jest co prawda nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi, jednak jeśli trzeba potrafi się nieźle „odszczeknąć”. Choć początkowo jej zachowanie mnie irytowało, to później polubiłam jej sposób bycia i dość dziwne zasady, jakimi się kieruje. Carrie jest postacią, która wyryje się w pamięci każdemu, kto przeczyta te książkę, głównie przez to, jak wygląda jej życie. Co ważne dziewczyna lubi myśleć i mamy tu wiele przemyśleń typowo filozoficznych, które jednak są przedstawione w bardzo łatwy i przyjemny sposób, trafiający do ludzkiego umysłu.
To co działo się w książce, nie było na szczęście zbyt wyimaginowane czy przesadzone. Czytając, miałam wrażenie, z taka historia, mogłaby się przydarzyć. Przez wiek bohaterki, częściowo mogłam się z nią utożsamić i oceniać jej decyzje oraz zachowanie. Nie oznacza to jednak, że historia była stała i monotonna. Wiele wątków mnie zaskoczyło i zburzyło moją wizję zakończenia książki.
Jeśli zatem szukasz książki, która pod pozorem schematyczności i typowości zaskoczy cię przebojową historią i niesamowita akcją, która przedstawi ci wyjątkowy pogląd na świat i innych ludzi.

Ocena: 9/10

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Harper Collins
http://www.harpercollins.pl/
 

Komentarze

 1. Zaintrygowana mnie ta książka ... hmmm.....
  http://momentcatcher00.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze się nad nią zastanowię, nie mówię nie, ale też nie mówię tak :/
  Pozdrawiam, Julka
  karmeloweczytadla.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam podobała mi się. Ja od książki nie oczekiwałam wiele, początkowo wydawała mi się dość płytka - jak czasem miło się pomylić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem w połowie :) Bardzo mi się podoba.
  modnaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)