Hejtoholik- Michał Warzyniak


Tytuł: Hejtoholik
Autor: Michał Wawrzyniak
Wydawnictwo: Helion
Gatunek: Motywacyjna, Felieton
Ilość stron : 230
O czym to jest?:
Ile razy zderzasz się z hejtem? I to nie koniecznie skierowanym wobec Ciebie? Wobec Twoich przyjaciół, znajomych czy idoli? Często czytając komentarze na Youtub'ie czy Facebooku dostrzegasz falę hejtu wylewającą się z ust głównie młodych ludzi? Wszyscy tego doświadczamy. Czy jednak można z tym walczyć? Istnieje złoty środek? Jakie są motywy hejterów? I w końcu czy to zjawisko dotyka tylko poszczególne jednostki czy może nas wszystkich? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych znajdziecie w „Hejtoholiku”.
Moje refleksje :
Nie jest to z pewnością książka, którą usiądziesz i przeczytasz za jednym zamachem. Będziesz powracać do tych tekstów raz po razie, gdy będziesz potrzebować mądrego słowa, bądź oderwania od typowej literatury. Ja czytałam ją równocześnie z innymi książkami i dziennie starałam się skończyć choć jeden malutki rozdzialik.
Co do samej treści to jest ona spójna, podzielona na kilka działów, które idealnie ze sobą współgrają. Przekaz w nich zawarty, choć początkowo wydaje się oczywisty i prosty, okazuje się bardzo rozbudowany i pełen wyższych wartości. Nie raz tak książka uświadomiła mi pewne kwestie i otworzyła oczy na pewne sprawy.
Wyjaśnia ona samo znaczenie hejtu, obiektywnie przedstawia związane z nim zjawiska i co ważne możemy dzięki niej poznać historie różnych ludzi, którzy w swoim życiu doświadczyli braku szacunku. W wielu momentach szokują one i wydają się wręcz odległe naszemu społeczeństwu. Co ważne są one przedstawione bardzo realne, zatem nie ma tu mowy o żadnej sztuczności. Czytając je ma się istne wrażenie uczestniczenia w nich.
I choć hej wydaje się sprawą typowo internetową, to zjawiska przedstawione w „Hejtoholiku” odnoszą się do naszego codziennego życia. Jest to zatem książka, nie dość, że wielce mądra to i uniwersalna.W moim mniemaniu powinni ją przeczytać wszyscy, a w szczególności młodzi ludzie. Choć język nie należy do baśniowych, jest łatwy i przystępny a całość naprawdę wciąga.

Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję  Grupie Helion
http://helion.pl/

Komentarze

 1. Jeszcze się zastanowię czy ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hejt jest wszędzie tak jak mówisz (piszesz )
  Nawet w ciągu zwykłego dnia w szkole można go zauważyć. Chyba sięgnę po tą pozycję książkową ^^
  Pozdrawiam,
  pozeram-ksiazki-jak-ciasteczka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastanawiam się nad jej kupnem:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)