Niezrównani- Alyson Noel


Tytuł: Niezrównani
Autor: Alyson Noel
Seria: Beautiful idols tom 1
Wydawnictwo: Harper Collins
Gatunek: Young Adult, Thriller
Ilość stron: 335
O czym to jest?:
Ira to bogaty biznesmen, posiadający kilka klubów w Hollywood. Niestety ostatnimi czasy interesy nie idą tak pomyślnie jak wcześniej. Kluby nie są wystarczająco popularne, a sam właściciel marzy by były odwiedzane przez najlepsze sławy. Organizuje zatem konkurs, przez który zatrudnia garstkę nastolatków, mających za zadanie promowanie klubów i przyciąganie do nich celebrytów. Co tydzień z konkursu odpada jedna osoba, a wygrany otrzymuje sporą nagrodę pieniężną. Do zmagań przystępuje m.in Layla, Tommy i Aster. Każde z nich ma zupełnie inny powód dla którego podjęło się takiego zadania. Ich głównym celem jest przyciągnięcie do klubu Madison Brooks- najpopularniejszej młodej gwiazdy Hollywood. W punkcie kulminacyjnym całego konkursu Madison znika. Porwanie? zabójstwo? Tego nikt nie wie. A napięcie wśród uczestników rośnie.
Moje refleksje:
Książka zainteresowała mnie początkowo swoja okładką, a gdy przeczytałam opis, już wiedziałam że muszę ja przeczytać. Choć może się wydawać, że to takie "Igrzyska śmierci" w realnym życiu, lecz podobieństwo jest naprawdę znikome.

Już od samego początku bardzo wciągnęłam się w fabułę jaką przedstawia Pani Noel. Mimo iż jak początkowo wspomniałam lekko przypominało mi to serię Suzanne Collins, to to uczucie trwało tylko chwilę. Później coraz bardziej zagłębiając się w historię, dostrzegałam spore różnice pomiędzy obiema książkami. To co bardzo mi się podobało, to fakt, iż autorka przedstawiła owy konkurs z perspektywy trzech zupełnie różnych osób, mających zupełnie różne cele i ambicje. Dodatkowo fabuła była w miarę dynamiczna i co najważniejsze nieszablonowa. Praktycznie przez cały czas nie wiedziałam co zaraz się wydarzy. Dodatkowo, przez pewne wydarzenia, trwałam w wielkim napięciu i niepewności, a samo zakończenie okazało się dla mnie wielkim zaskoczeniem.

Tym, co bardzo pozytywnie wpłynęło na mój odbiór "Niezrównanych" był fakt, iż każdy tytuł nowego rozdziału był tytułem popularnej piosenki. Pojawiło się m.in. "Like a Virgin", "Paranoid", "Californication" czy "Shut up and dance". Ważne jest też to, iż pasowały one do treści danego rozdziału.

Jak już wspomniałam Layla, Tommy i Aster, to trzy zupełnie inne osoby. Blogerka, marzyciel i aktorka. Każdy chce czego innego, każdy ma inną przeszłość, ale wszyscy jak jeden mąż biorą udział w tym szaleńczym wyścigu. Jedno jest pewne, ie cofną się przed niczym.  Pokazuje to idealnie jak działa show bis=znes i jak wiele pooświęcen i kombinacji wymaga dojście na szczyt.

Na wielki plus mogę ocenić również okładkę "Niezrównanych". Według mnie jest cudowna! Dodatkowo ta truskawka jest wytłaczana. Bardzo pasuje do klimatu książki i ładnie wygląda na półce. :)

To chyba jasne że książka mi się podobała. Już wiem że na drugi tom serii będę bardzo wyczekiwać, gdyż nie wyobrażam sobie jak dalej autorka może poprowadzić całą akcję oraz jaki jest powód zniknięcia Madison.
Ocena: 10/10
Seria "Beautiful idols:
1. Niezrównani


Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Harper Collins 

http://www.harpercollins.pl/

Komentarze

 1. Mnie jakoś nie ciągnie do tej serii, mam wrażenie że jest trochę plytka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że mnie bardzo zainteresowałaś. A taka okładka to rzeczywiście super pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem w trakcie lektury tej książki, ale jak dla mnie wypada dość słabo. Jakaś taka nijaka mi się wydaje. Poza tym jest strasznie monotonna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tytuły piosenek jako tytuły rozdziałów? Ciekawe i zachęcające do lektury rozwiązanie. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)