Dziennik uważności- Cornie Sweet + Kolorowanka uważności- Emma Farrarons


Tytuł: Dziennik uważności, Kolorowanka uważności
Autor: Cornie Sweet, Emma Farrarons
Wydawnictwo: Insignis
Gatunek: Poradnik, kolorowanka
Ilość stron: 224, 106
O czym to jest?:
Uważność to sposób na wyciszenie, się skupienie, znalezienie czasu dla siebie. W dzisiejszych czasach każdy z nas pędzi w określonym kierunku i nie ma czasu na kilka chwil odpoczynku.Dziennik uważności przedstawia kilka sposobów na to by jednak mieć w ciągu dnia kilka chwil na relaks. Dodatkowo wydawnictwo przygotowało kolorowankę  z dołączonymi kredkami, która również ma za zadanie nas zrelaksować i pobudzić kreatywność.
Moje refleksje: 
Kiedy po raz pierwszy wzięłam do rąk obie książki, wydawało mi się że mam w nich małe cudeńka. Są one malutkie i bardzo miłe w dotyku, a poza tym ich wykonanie jest bardzo precyzyjne. Dodatkowo podobają mi się ich okładki. ich stonowana i delikatna kolorystyka. Całość tworzy ładnie dobraną kompozycję.

Skupiając się na "Dzienniku uważności", muszę przyznać, że  jest on bardzo przydatną i wartościową książką. Znajdują się tu m'in sposoby na to jak uporządkować przestrzeń dookoła siebie, znaleźć w ciągu dnia kilka chwil na własne przyjemności, czy zrelaksować się przy najprostszych codziennych obowiązkach. Nie da się? Ja myślę że to się może udać. Potrzeba tylko odpowiedniej motywacji do działania. A tutaj jest również jej źródło. Oczywiście wszystko jest opatrzone bardzo stylowymi i minimalistycznymi grafikami, a co kilka stron występuje interesujący cytat. Niestety miałam wrażenie, że troszkę papieru zostało zmarnowane na pozostawienie ich pustych bądź, napisanie na nich tylko owego cytatu.

"Kolorowanka uważności" na pierwszy rzut oka podobnie jak Dziennik zachwyca okładką i prezentuje się bardzo pozytywnie. Zróżnicowane wzory i obrazki do kolorowania przyciągają uwagę, a dołączone do tego
kredki są dość funkcjonalne o standardowych kolorach. Niestety, kiedy bardziej przyjrzałam się owej kolorowance, zauważyłam jej kilka wad. Po pierwsze, kilka stron zawierało dość pretensjonalne i nieciekawe, jak kwadraty, trójkąty czy fale na całej stronie nie tworzące żadnych konkretnych wzorów. Nie podobało mi się to, gdyż pokolorowanie ich nie sprawiało wielkiej przyjemności i nie pobudzało kreatywności. Na szczęście większą część zajmowały różnego rodzaju obrazki i doodle. Poza tym przy kolorowaniu stron tuż przy miejscu łączenia książki był niemały problem. Nie chcąc jej nadmiernie zniszczyć, nie byłam w stanie dotrzeć we wszystkie miejsca kredkami.

Obie publikacje w tym świetle wypadają jak najbardziej pozytywnie. Wnoszą do życia radość, pozytywną energię oraz mogą zmienić codzienną rutynę w celebrowane daru jakim jest dzień. Propozycja czytelnicza na plus!
Ocena: 7/10 


Za możliwość zrecenzowania serdecznie dziękuje wydawnictwu Insignis
http://insignis.pl/

Komentarze

 1. Bardzo ciekawie się to prezentuje. Jeszcze z żadną tego typu Kolorowanką nie miałam styczności, ale planuje sobie kupić na wakacje. Będę miała na uwadze tą, a te mniej kreatywne strony po prostu ominę.
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie piękne okładki. Podobają mi się książki w stylu poradnika. Zachęciłaś mnie do kupna :)
  Pozdrawiam!
  P.s Nominowałam Cię do LBA mam nadzieję, że odpowiesz na moje pytania :)
  http://loony-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)