Przedpremierowo: Gregor i Przepowiednia Zagłady- Suzanne CollinsTytuł: Gregor i Przepowiednia Zagłady
Autor: Suzanne Collins
Seria: Kroniki Podziemia tom 2
Wydawnictwo: IUVI
Gatunek:Fantasy, Młodzieżowa, Przygodowa
Ilość stron : 336
Premiera: 23 września 2015 
O czym to jest?:
Gregor wraz z ojcem już od kilku miesięcy znajdują się w swoim nowojorskim mieszkaniu. Jednak to co dobre nie trwa zbyt długo. Podziemie potrzebuje jego pomocy w związku z Przepowiednią Zagłady. Chłopak znowu musi udać się do tej tajemniczej krainy, gdyż niebezpieczeństwo może też dosięgnąć jego siostrę – Botkę. Tam zmierzy się nie tylko z nowymi wyzwaniami, ale także z wielce niebezpiecznym żywiołem jakim jest woda. Czy wszystko pójdzie po jego myśli? Ile osób tym razem zginie? A może wszyscy przeżyją?
Moje refleksje :
Czytając opis książki, nie sądziłam, że będzie tak dobra. Zazwyczaj to pierwsze części serii należą do tych najlepszych, jednak w tym przypadku pokusiłabym się o stwierdzenie, że ta była lepsza od pierwszego tomu. Autorka ciekawie poprowadziła fabułę, wprowadzając do niej nowe elementy. Widać także jej osobisty rozwój poprzez barwniejsze opisy otoczenia i przede wszystkim realistyczne, o ile to możliwe, przedstawienie walk. Jeśli chodzi o same wydarzenia, to muszę przyznać, że Pani Collins bardzo postarała się o urozmaicenie zdarzeń, gdyż z każdą następną stroną coraz bardziej wciągałam się w świat Podziemia. Co więcej, występowało sporo momentów, w których dosłownie zapierało mi dech i autentycznie bałam się o bohaterów. Jeśli już o bohaterach mowa, to pokazani oni zostali dużo lepiej niż wcześniej. W Gregorze, na przykład, miałam możliwość dostrzeżenia esencji jego rozsądku i dojrzałości. Botka niezamiennie zauroczyła mnie swoją dziecięcą niewinnością i łatwowiernością. Co do samego zakończenia, to muszę przyznać, że było porażające. Czytałam je wieczorem i przez ostatnie 30 stron starałam się pokonać zmęczenie i senność by tylko poznać finał tej części. Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu. Na szczęście cała seria w USA wyszła już dawno, więc mam nadzieję ,że wydawnictwo szybko wyda je wszystkie. :)

Ocena: 10/10


Seria „Kroniki podziemia”
2. Gregor i przepowiednia zagłady
3. Gregor i klątwa stałocieplnych 


Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu IUVI
http://iuvi.pl/ 

Komentarze

 1. Nie czytałam pierwszej części ale jakoś mnie do niej nie ciągnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chętnie przeczytam te książke zaraz po tym jak przeczytam pierwszy tom. Bardzo jestem ciekawa debiutu pani Collins.

  Pozdrawiam
  blog--ksiazkoholiczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Collins za jej Igrzyska śmierci, ale niespecjalnie mnie ciągnie do jej debiutanckiej serii - obawiam się, że będzie nieco schematyczna i infantylna, a to zburzyłoby mój obraz jej twórczości. Skoro jednak tak bardzo polecasz, może w końcu się przełamię :)

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś tak niby chcę sięgnąć, ale raczej nieprędko :/

  bookocholic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio wszędzie widzę recenzje i snapy z tą książką, gdzie się nie obejrzę, Gregor. Jestem strasznie ciekawa tej serii. Autorki nie znam, a szczerze powiedziawszy na tę serię mam chyba większą ochotę niż na Igrzyska Śmierci. No zobaczymy jak się to wszystko potoczy, bo na razie mam wielką kolejkę innych książek do przeczytania. :)

  Gosiek z Blasku książek

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)