PREMIEROWO Ender- Lissa Price

Tytuł: Ender
Autor: Lissa Price
Seria: Starter tom 2
Wydawnictwo: Albatros
Gatunek:Science-fiction, Młodzieżowa, Dystopia
Ilość stron : 336
O czym to jest?:
Callie odziedziczyła willę po Helenie, z którą doprowadziła do zburzenia Prime Destinations. Mieszka tam razem z Tylerem i Michaelem. Wiodą dostatnie i przyjemne życie. Co tym razem stanie im na przeszkodzie? Okazuje się, iż pomimo zniszczenia siedziby nielegalnej firmy, jej działalność wcale się nie zakończyła. Callie słyszy w głowie sztuczny elektroniczny głos, który prawdopodobnie należy do Starego Człowieka. Czy chip znajdujący się w ciele dziewczyny stanowi dla niej zagrożenie? Jakim sposobem Stary Człowiek przebija się do umysłu dziewczyny?Jak zareaguje Callie, gdy pojawi się znak życia od jej ojca? Dodatkowo niebezpieczeństwo czyha na pozostałych nosicieli chipów. Strach i niepewność towarzyszą bohaterom każdego dnia.
Moje refleksje :
Na drugą część „Startera” wyczekiwałam dosłownie od momentu zakończenia go. Jak dobrze, że już od momentu wydania pierwszej części, wiadomo było o momencie wydania „Endera”! Czy jednak oczekiwanie było równie emocjonujące co wrażenia podczas czytania książki? Niewątpliwie była ona odrobinę gorsza od swojej poprzedniczki. Brakowało mi w niej poukładanej akcji, jak było to w „Starterze”. Oczekiwałam większego porządku przyczynowo-skutkowego, a spotkałam się z lekkim chaosem. Jednak mimo tego, bardzo spodobała mi się fabuła, która rozwijała się bardzo zachęcająco. Autorka ciekawie poprowadziła akcję i szczerze mówiąc, to nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. A dodanie elementów zaskoczenia tylko podsyciło moje zainteresowanie, jak również samo zakończenie spowodowało, że chcę więcej! Zarówno Callie, jak i jej towarzysze przypadli mi do gustu, pomimo, że wydawali mi się z lekka płytcy i mało wyraziści. Co było w nich fascynujące? To, że nigdy nie mogłam byś pewna czy mówią prawdę, a może blefują? Książka jednym słowem jest świetnym dopełnieniem pierwszego tomu i na pewno spodoba się fanom „Startera”.

Ocena: 8/10

Seria „Starter”
2. Ender

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Albatros
http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Komentarze

 1. Jeszcze nie zdążyłam przeczytać pierwszego tomu, ale muszę to koniecznie nadrobić, by móc sięgnąć po tę część. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam pierwszy tom i muszę przyznać, że jakoś specjalnie mnie nie zachwycił. Nie polubiłam za bardzo bohaterów, którzy byli płytcy, fabuła była miejscami nudna, a wątek miłosny po prostu banalny, dlatego mocno trzymam kciuki za Michaela. Przeczytam jednak kontynuację, bo chcę się dowiedzieć, co autorka jeszcze wymyśliła.

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy tom naprawdę bardzo mi się podobał! Nie mogę się doczekać sięgnięcia po drugi i już szykuję sobie miejsce na półce :3
  Pozdrawiam serdecznie :*
  my-life-in-bookland.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie jestem w trakcie czytania i bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A mnie jakoś ta pozycja nie ciekawi. Może dlatego że nie jestem wielką fanką dystopii.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)