Kiedy nadejdą dobre wieści?- Kate AtkinsonTytuł: Kiedy nadejdą dobre wieści?
Autor: Kate Atkinson
Seria: Jackson Brodie tom 3
Wydawnictwo: Czarna owca
Gatunek: Kryminał
Ilość stron : 432
O czym to jest?:
Jest to historia, w której krzyżują się losy kilku postaci. Po pierwsze Joanny, kobiety, która trzydzieści lat wcześniej była świadkiem zabójstwa swojej matki oraz rodzeństwa. Komisarz Louise, która prowadzi śledztwo w związku z zaginiona osobą. Na swojej drodze spotyka ona też, detektywa Jacksona Brodiego- znajomego sprzed lat. Do tej grupy dołącza Reggie. Sierota, pracująca jako niania. Pewnego dnia pracodawczyni dziewczyny znika, a nastolatka jest jedyną osobą, która zdaje się przejmować dziwnymi okolicznościami tego wydarzenia. Losy owych bohaterów splotą się w nieoczekiwanym momencie. Co z tego wyniknie?
Moje refleksje :
Jakie są moje odczucia w związku z tą książką? Mieszane. Zdecydowanie moja opinia jest bardziej na plus. Co mi się podobało? Przede wszystkim historia. Mimo, iż wydaje się bardzo typowa i wręcz banalna. Jest w niej coś, co przyciąga jak magnes. Co to takiego? Nie mam zielonego pojęcia! Jednak z każda kolejną stroną coraz bardziej zatapiałam się w historię i chciałam więcej. Coś, co zwróciło moją szczególną uwagę to fakt, iż autorka zadbała o każdy najdrobniejszy szczegół, a ze względu na to, że jest to kryminał, mój mózg odbierał każdy taki fakt za informacje, mogącą zaważyć na fabule. Nawet napis na kubku od kawy! No cóż... Natomiast wszyscy bohaterowie wywarli na mnie, myślę, że zamierzone emocje. Szczególnie polubiłam Reggie i jej losy. Dodatkowo to jak przeplatały się losy bohaterów, zostało według mnie pokazane ciekawie i niezobowiązująco. Książka jest trzecią z serii, jednak nie jest wymagane. Sama nie czytałam poprzednich części, a doskonale zrozumiałam jej sens. Podejrzewam, że cały cykl opowiada o detektywie Brodie i sprawach z jego udziałem. Zatem, bardzo i się podobało. Czyli? Polecam!

Ocena: 7/10


Seria „Jackson Brodie”
 1. Zagadki przeszłości
 2.  Przysługa
 3.  Kiedy nadejdą dobre wieści
 4.  O świcie wzięła psa i wyszłam...

 Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Czarna Owca
 

Komentarze

 1. Skoro średnia to pominę ;)
  Pozdrawiam serdecznie ;*
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię kryminały, a skoro Twoja opinia jest bardziej na plus, to myślę, że i ja po nią sięgnę. Nie czytałam jeszcze poprzednich części, ale jeśli nie jest to wymagane, to chyba nie będę zwracać uwagi na kolejność ;)
  Aleja Czytelnika

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)