#7DeadlySinsBookTAG

Do tagu zostałam nominowana przez  Opinium kosa za co bardzo dziękuję. Pierwszy raz słyszę o tym Tagu, więc z chęcią go wykonam:)

1. Greed czyli chciwość - Najdroższa i najtańsza książka w twojej biblioteczce. 
Mogłabym powiedzieć że najdroższymi książkami w mojej domowej biblioteczce jest siedmiotomowa encyklopedia PWN,  gdyż jej wartość wynosi ok 400-500 złotych. Jeśli jednak chodzi o moją własną bibliotczkę, będzie to Dotyk Julii.Trylogia Tahereh Mafi, o wartości okładkowej 89 złotych.:) 
A mówiąc o najtańszej książce, nie mam wątpliwości i jest to Cyrk nocy Erin Morgenstern, którą kupiłam na promocji w supermarkecie za 9,99! I był to ostatni egzemplarz , który wyglądał przyzwoicie na tyle by mógł stać na półce. Dlaczego? Niestety w większości marketów, książki są wrzucone do koszy, a poprzez przeglądanie ich przez ludzi, strasznie się niszczą.


2. Wrath czyli gniew - Z którym autorem/ autorką łączy cię skomplikowana relacja czyli książka, którą kochasz i nienawidzisz jednocześnie.
Już przy którymś TAG'u czy LBA mówiłam że taką sytuację mam z Cassandrą Clare i jej Darami Anioła, a w szczególności ostatnią częścią. Jednocześnie podoba mi się rozwiązanie głównego wątku i przedstawienie relacji pomiędzy bohaterami, a nie podoba mi się to co stało się z moim ukochanym Simonem. Wiem że są osoby, które jeszcze nie znają zakończenia tej serii, więc nie powiem co mi się w tym zakończeniu nie podobało. Ci, którzy jednak wiedzą jak kończy się ta historia, wiedzą nad czym ubolewam, jako wielka fanka Simona Lewisa.


3. Gluttony czyli obżarstwo - Jaką książkę możesz czytać w kółko i w kółko , nie wstydząc się tego?
Zwyczajowo nie czytam jakiejś książki wiele razy pod rząd, lub nawet w krótkim odstępie czasu. Jeśli jednak miałabym wybrać to do czego miałabym wiele razy wracać, to byłyby to z pewnością Dary anioła, Diabelskie Maszyny, Harry Potter i Szklany tron. Tak, stawiam na serie. Muszę je sobie tylko skompletować bo większość z nich wypożyczałam z biblioteki czy od znajomych. Czaje sie na promocje! :)

4. Sloth czyli lenistwo - Której książki ze swojej biblioteczki nie przeczytałeś/łaś z lenistwa?
Jest kilka takich książek. Jedną z nich jest Mitologia w pigułce, czyli książka prezent, która początkowo byłam zachwycona, gdyż bardzo lubię te tematykę. Jednak po przeczytaniu kilkudziesięciu stron z jakiegoś powodu porzuciłam tę książkę kilka lat temu i nadal zbieram się do przeczytania. Do takich pozycji należy też Cyrk nocy, który leży na mojej półce już jakiś czas a mnie nadal pochłaniają jakieś młodzieżówki czy nowe bestsellery. 5. Pride czyli pycha - Jaką książkę jesteś w stanie omówić najdokładniej w możliwie „najmądrzejszy” sposób lub tak dokładnie jak lekturę szkolną?
Hmm. Dary anioła? To juz byłaby przesada w tym TAG'u. Stwierdzam więc, że taką książką zostaną Dzieci gniewu Paula Grossmana. Jestem zachwycona tym kryminałem i śmiało mogę powiedzieć, że jest najlepszą książka tego typu jaka miałam okazje przeczytać. Dodatkowo oprócz tematyki kryminalnej porusza watek prześladowania Żydów w Niemczech w okresie wojennym. Zatem idealnie nadaje sie na lekturę szkoną!6. Lust czyli lubieżność - Jakie cechy uznajesz za najbardziej atrakcyjne u żeńskich/męskich bohaterów literackich – podaj przykład.
Zacznę oczywiście od mężczyzn! W literaturze podobają mi się rozważni ale też romantyczni, delikatni, acz silni i męscy, wyrozumiali i lojalni. Z kolei u kobiet, lubię gdy potrafią same o siebie zadbać i nie polegaja we wszystkim na swoim partnerze, oraz kiedy są rozważne w swoich poczynaniach. Coś czego ni znoszę to to gdy bohater czy to męski czy damski nie uczy się na swoich błędach, tylko popełnia cały czas te same.  Myślę że ie ma ideału, nagromadzenie cech pozytywnych nie może być nadmierne. Wszystko musi być zrównoważone, a bohater powinien być jednocześnie oryginalny. Autorzy maja cięzkiezadanie


7. Envy czyli zazdrość - Jaką książkę najbardziej chciałbyś/ chciałabyś dostać w prezencie?
Dobre pytanie, Moja lista Must have liczy jakieś 90 tytułów, wybrać jedną czy wypisać wszystkie? Spokojnie, nie będę zanudzać! Obecnie chyba moją wymarzona książką jest Czerwona królowa, ponieważ słyszałam dużo sprzecznych opinii i chciałabym się przekonać czy spodoba mi się czy raczej nie. 

A kogo ja nomoinuję ? Patrycję Alicję z bloga Podwójne zycie.
Czekam na Twoje odpowiedzi! 

Komentarze

 1. Uwielbiam ten tag <3 Generalnie tagi są świetne, bo dzięki temu można lepiej poznać innych blogerów :3
  Po Czerwoną Królową sięgaj - mi ogromnie przypadła do gustu ^.~
  Szklany Tron <3 Diabelskie Maszyny *.*
  Już Cię lubię :D
  Pozdrawiam :*
  http://my-life-in-bookland.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Też kocham Simona z DA <3. Jest super.
  Lista must have u mnie z każdym tygodniem się powiększa.
  Też poluję na "Czerwoną królową"
  Pozdrawiam,
  pozeram-ksiazki-jak-ciasteczka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie też Cyrk nocy długo leżał na półce i leżał, a gdy w końcu się za niego zabrałam, to ciężko było mi przez niego przebrnąć.
  Czerwoną królową bezapelacyjnie polecam!
  papierowe-strony.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy tag. I pomyśleć, że jeszcze niedawno szalało się na widok LBA... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moją wymarzoną książką na ten moment również jest Czerwona Królowa. Faktycznie, opinie na jej temat są bardzo zróżnicowane, więc bardzo chciałabym sprawdzić, czy mi przypadnie do gustu. Poza tym, jej okładka jest cudowna ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Brałam udział w tym Tagu, aczkolwiek moja wersja była trochę inna - Siedem grzechów, aczkolwiek pytania te same. Musze powiedzieć, że miałam z nim problem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawe odpowiedzi, muszę przyznać że nie widziałam jeszcze tego tagu :)

  Zapraszam również do siebie :)
  http://poczytajmycos.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Powiem Ci jedno - nie warto sięgać po Czerwoną Królową. Jest w sumie okej, ale na ochy i achy nie zasługuje.

  bookocholic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapraszam do siebie :)
  dopiero zaczynam :)
  https://zrecenzowanekkw.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Masz całą trylogię o Julce! DAJ! :D Nie czytałam jeszcze :'(
  Oooo przeczytałam ostatnio pierwszy tom Szklanego tronu i wkręciłam się - CHCĘ WIĘCEJ! :D
  Do Darów mnie nie ciągnie :/
  be-here-now-and-forever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)