Rywalki- Kiera CassTytuł: Rywalki
Autor: Kiera Cass
Seria: Selekcja tom 1
Wydawnictwo: Jaguar
Gatunek: Romans, Dystopia, Młodzieżowa
Ilość stron: 336
O czym to jest?:
Świat przedstawiony jest podzielony na klasy. Najbogatsi są oznaczeni jako Jedynki, a najubożsi to Ósemki. Główna bohaterka – America - jest Piątką, zajmuje się muzyką i jest to jej głównym środkiem zarobkowym. Książę, który kończy 18 lat postanawia znaleźć sobie żonę. W tym wypadku organizowane są wybory. Dziewczęta w podobnym wieku wypełniają formularz a on wybiera po jednej dziewczynie z każdej z 35 frakcji. W ten sposób America trafia do pałacu. Wszystko byłoby w porządku, lecz zostawia ona we frakcji swojego ukochanego Aspena który jest o klasę niżej od niej, więc jej rodzice nie byliby zadowoleni z takiego małżeństwa. Czy przetrwa ona w strasznej walce o serce księcia Maxona?
Moje refleksje :
Książką jest ogromnie wciągająca i przeczytanie jej zajmuje bardzo mało czasu. Historia jest trochę prosta i szablonowa jednak ma w sobie jakąś magię, która przyciąga. Jest w niej ogromna bajkowość kojarząca się z historiami czytanymi w dzieciństwie. Jestem prawie przekonana że przez swoją treść jest ona przeznaczona dla dziewcząt. Postaci na szczęście nie są tylko pozytywne i część z nich niesie ze sobą pewną tajemniczość. Moim ulubieńcem został Maxon. Cóż, kocham książąt! Brakowało mi jednak momentu kulminacyjnego, chwili, w której nie byłabym pewna jakie będzie zakończenie

Ocena: 9/10Seria „Selekcja”
1.Rywalki
 2. Elita

Komentarze

 1. Uwielbiam tą książkę !
  Czytałam tylko dwie części Rywalki i Elitę.
  http://kacik-czytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham tę serię!
  http://karmeloweczytadla.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałem o tej książce. Świetny opis na pewno komuś polecę!:)

  http://freshisyummy.blogspot.com/2015/04/given-it-all.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza część jest rewelacyjna - pełna bajkowości jak napisałaś, ale nie tylko. Czytałam z zapartym tchem tą i kolejną część :) Teraz czeka na mnie "Jedyna".

  OdpowiedzUsuń
 5. Za serię mam w planie zabrać się, ale dopiero jesienią. Szkoda tylko, że z tego co czytam to tylko pierwszy tom jest godny uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam wielką ochotę przeczytać tę serię, chociaż wiele osób nie za bardzo ją poleca. Jednak mnie w pewien sposób do niej ciągnie i chcę zobaczyć czy jest na pewno aż tak źle, czy może aż tak dobrze ;)

  mianigralibro.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo podobała mi się ta książka, ale jakoś za drugą część nie mogę się zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam tę książkę, ba, całą serię :)
  Też jestem MaxonTeam :D

  http://ksiazkoweimperium-recenzje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze nie czytałam, ale wszyscy chwalą.

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwszy tom bardzo mi się spodobał, drugi niestety kompletnie zniszczył to co dobre, a trzeci i reszta dopiero przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeszcze nie czytałam, ale wszędzie widzę porówanie do serii Igrzyska Śmierci, którą uwielbiam. Dlatego na pewno długo nie wytrzymam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam nadzieję, że odnajdę tę magię, o której mówisz. Rywalki leżą na mojej półce już bardzo długo:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zupełnie zapomniałam, że tez czytałam tą książkę! Nie zachwyciła mnie, ale czytało sie przyjemnie i szybko. I musze przyznać że trochę przypominała mi Niezgodną i Igrzyska śmierci połacząne w jedną całość. Ale ogólnie tak średnio ją pamiętam..
  Maxon książe, bardzo fajna postać. Z tego co pamiętam, lubiłam go :3 Może za jakiś czas zabiorę się za kontynuację, ale nie wiem.
  + obserwacja i witaj, jestem nowym czytelnikiem :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Historia raczej nie dla mnie (wydaje się, że wątek miłosny odgrywa tu dużą rolę, a ja za tym nie przepadam), ale cieszę się, że ci się spodobało. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ta seria czeka w kolejce do przeczytania. Jestem ciekawa czy przypadnie mi do gustu. Póki co, mam dość mieszane uczucia.

  www.laosza.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. ,,Selekcja'' to seria, po którą jestem zdecydowana sięgnąć, ale póki co mam kilka innych pozycji do nadrobienia.

  http://papierowenatchnienia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)