Niebo istnieje...Naprawdę!- Todd Burpo, Lynn Vincent

Tytuł: Niebo istnieje... Naprawdę!
Autor: Todd Burpo, Lynn Vincent
Wydawnictwo: Rafael
Gatunek: Na faktach, Obyczajowa, Religijna
Ilość stron: 192
O czym to jest?:
Mały Colton jest synem amerykańskiego pastora. Nie dość że uprzednio ojciec miał poważne problemy ze zdrowiem to syn już w wieku czterech lat znajduje się na stole operacyjnym. Podczas operacji trafia na 3 minuty do nieba. Widzi tam Jezusa, anioły, swoich bliskich. Nierealne? A jednak się wydarzyło. Chłopiec opowiada rodzicom swoja historię prosto z chmur.
Moje refleksje :
Książka częściowo zmieniła moje podeście do wiary. Myślę również, iż jest to pozycja nie tylko da osób wierzących. Historie opowiadane przez Coltona poparte są fragmentami z biblii, a cała historia opowiedziana jest z perspektywy jego ojca. Niestety brakowało mi w finalnej części książki wielkiego BUM. Cała historia poprowadzona jest na jedno kopyto. Nie ma w niej dobrze poprowadzonej akcji, gdzie byłby moment kulminacyjny czy element zaskoczenia. Na szczęście sam Colton przedstawiony jest jako przeuroczy i mądry chłopiec. Jego kwestie niejednokrotnie mnie rozbawiały czy wzruszały. Mimo tych kilku wad, które wskazałam, książka bardzo mi się podobała ze względu na swoją wartość merytoryczną i społeczną.

Ocena: 8/10

Komentarze

 1. Szkoda, że książka jest jednolita - chyba się nie skusze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej nie dla mnie - książki religijne nie ciekawią mnie specjalnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam. Jak dla mnie rewelacyjna książka ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam tę pozycję w bibliotece szkolnej i szczerze mówiąc, opis nie bardzo mnie zachęcił. Nie przepadam zbytnio za książkami religijnymi, mimo iż jestem osobą wierzącą.

  http://maagia-ksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Na podstawie tej ksiązki znam film. Pora na pierwowzór.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na podstawie tej ksiązki znam film. Pora na pierwowzór.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka raczej nie jest dla mnie,ale oglądałam fragment filmu i nawet mi się spodobał :) http://karmeloweczytadla.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Zwróciłam uwagę na tę książkę ze względu na film, który bardzo mi się spodobał i mocno wzruszył. Nie wiem jednak, czy jest to pozycja dla osób niewierzących - wiele z nich po prostu ją wyśmieje.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)