Love Rosie- Cecelia AhernTytuł: Love, Rosie
Autor: Cecelia Ahern
Wydawnictwo: Akurat
Gatunek: Obyczajowa, Romans
Ilość stron: 512
O czym to jest?:
Alex i Rosie znają się od lat. Są przyjaciółmi, którzy zawsze się wspierają i są przy sobie w trudnych chwilach. W ostatniej klasie liceum ojciec Alexa dostaje pracę w innym mieście i cała rodzina się przeprowadza. Tak zaczyna się długa wymiana listów i e-maili pomiędzy głównymi bohaterami. Rok później Rosie zaprasza Alexa na swój bal maturalny. Niestety nie dociera on tam. Dziewczyna jest zmuszona iść z kimś innym. Jeden wieczór zmienia jej życie o 180 stopni. Jak siła przeznaczenia da o sobie znać?
Moje refleksje :
Jest to książka pisana wyłącznie listami. Są one pisane nie tylko pomiędzy Alexem i Rosie ale również między ich przyjaciółmi czy rodzicami. Nie brakuje tym listom humoru i widać że są one skonstruowane tak aby nadać im naturalność. Nie sądziłam, że kiedykolwiek tak spodoba mi się książka pisana listami. Czasami jednak podczas zapisów rozmów z komunikatorów internetowych, myliły mi się osoby, przeprowadzające daną konwersacje. Interesujące było tez pokazanie bohaterów. Występowały między nimi różne problemy, które można określić jako „życiowe”.

Ocena: 9/10

Komentarze

 1. Też podczas czytania Love,Rosie czasem myliły mi się osoby,ale ogólnie książka była bardzo ciekawa i przeczytałam ją w miarę szybko.Pozdrawiam i Wesołych Świąt! http://karmeloweczytadla.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś miałam straszną ochotę na tą książkę, ale jakoś tak ostatnio moje chęci nieco stopniały. Ale książkę przeczytam, tylko, że zamiast kupować ją na własność pożyczę ją od znajomej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam książki tej autorki, dlatego "Love, Rosie" również przypadło mi do gustu. Teraz planuję obejrzeć film :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham "Love, Rosie". Jako film, jako książkę. Historia jest cudowna i taka słodka. Bardzo miło wspominam Alexa, Rosie i wrócę do nich zapewne nie raz!
  Pozdrawiam cieplutko ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham "Love,Rosie" wracam do niej dosyć często, nawet nie zlicze ile razy juz ją przeczytałam. Za każdym razem wzrusza tak samo :)

  http://ksiazkoweimperium-recenzje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)