Elita - Kiera Cass

Tytuł: Elita
Autor: Kiera Cass
Seria: Selekcja tom 2
Wydawnictwo: Jaguar
Gatunek: Romans, Dystopia, Młodzieżowa
Ilość stron: 328
O czym to jest?:
Rebelianci nasilają swoje ataki. W pałacu pozostała tylko elitarna szóstka. Dziewczęta zacieśniają swoje więzi, ale także pojawiają się intrygi i kłamstw. Maxon zaczyna się dziwnie zachowywać względem Ameryki. Z jednej strony mówi jej, iż jest dla niego ta jedyna, a z drugiej wchodzi w bliższe kontakty z innymi dziewczętami.
Moje refleksje :
Książkę, podobnie jak pierwszy tom czytało się bardzo szybko. Bohaterka ma teraz do wykonania znacznie wiej zadań związanych z życiem w pałacu i tutaj pojawia się zastrzeżenie jakie mam do tej książki. Pozytywne efekty jej działań czy ratunek z kłopotów przychodził zbyt szybko. Przez to czytając byłam pewna, iż kolejnym razem znowu jakoś sobie ona poradzi. Zagęściła się sytuacja związana z trójkątem miłosnym czyli America+ Maxon+ Aspen. Ten wątek wyjątkowo mi się podobał gdyż był bardzo dynamiczny. Same postaci bardzo się rozwinęły i podobało mi się przedstawienie ich charakterów i zachowań. Sama fabuła była dość ciekawa i momentami nieprzewidywalna. Ciekawe co będzie dalej. Już czytam 3 tom!

Ocena: 8/10Seria „Selekcja”
 2. Elita

Komentarze

 1. Widzę, że wrócił szał na cykl Rywalki. Ja planuje się z nim zapoznać dopiero jesienią, ale na uwadze mam tylko pierwszy tom. Pozostałe już tak nie zachwycają :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam przyjemności czytać żadnej z tych książek, ale wiem, że swego czasu był na nie spory szał. Miałam ochotę na pierwszy tom, ale później jakoś rozmijałam się z nim i chyba już nie nadrobię zaległości ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. jedna z ciekawszych trylogii.
  idealna na jeden wieczór - za to ją uwielbiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy tom jeszcze przede mną, ale z ciekawością podchodzę do tej serii. Z chęcią ją poznam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jakoś nie jestem zainteresowana tą serią. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Seria ma przepiękne okłądki ;) po przeczytaniu ''Czerwonej Królowej'' w komentarzach spotkałam się z opinią, że jest podobna do ''Rywalek''. Muszę się o tym przekonać ;) a jak książkę czyta się szybko i lekko, to ja taką lubię ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kocham serię "Rywalki". Świetnie recenzujesz, nawiąż współpracę z wieloma wydawnictwami! :3 Jesteś do tego stworzona! :)
  http://obudzona-ze-wschodem-slonca.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Rywalki mam w planie, mam nadzieję, że uda mi się je przeczytać jak najszybciej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeczytałam już Rywalki i Elitę:) Ostatnio kupiłam Jedyną i mam w planach się za nią zabrać, ale jak zwykle czasu brak.. Uwielbiam tą serię! Jest genialna!
  http://czasdlaksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. "Elita" to moja ulubiona część trylogii. Co prawda niezdecydowanie Americi osiąga tutaj apogeum, ale zwroty akcji są niesamowite i bardzo ubarwiają lekturę. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam całą serię! Czytałam już kilka razy, ale w drugim tomie trochę irytowało mnie zachowanie Ameriki ;)

  http://ksiazkoweimperium-recenzje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)