To nie jest dieta- Anna "Wilczogłodna" Gruszczyńska


Tytuł: To nie jest dieta
Autor: Anna "Wilczogłodna" Gruszczyńska
Wydawnictwo:  SQN
Gatunek:  Poradnik
Ilość stron: 240
O czym to jest?:
Jak zrzucić kilka zbędnych kilogramów nie katując się morderczymi treningami i głodówkami? Jak utrzymać efekt naszych starań przez dłuższy czas? Podejmij 30-dniowe wyzwanie, dzięki któremu będziesz w stanie zmienić swoje złe nawyki żywieniowe i znaleźć chwilę każdego dnia na 5 minut ćwiczeń.
Moje refleksje: 
Wyzwanie od początku intrygowało mnie swoją formułą. Nie przemęczając się zrzucić kilka kilogramów? Bardzo chętnie. Zatem przez miesiąc wypełniałam zadania jakie przygotowała autorka i muszę przyznać że okazały się skuteczne. Zaczęłam bardziej zwracać uwagę na to co i jak jem oraz straciłam kilka kilogramów.

Książka jest podzielona na 30 części, każda dedykowana kolejnemu dniowi naszego wyzwania. Łączy je kilka rzeczy, jak wypisanie swojego całodziennego jadłospisu, ocenienie humoru czy ćwiczenia. Poza tym każdy dzień jest zupełnie inny. Raz oceniamy co w sobie lubimy, albo co chcemy zmienić, a innym razem pracujemy nad swoimi nawykami wypisując co nas demotywuje bądź odciąga od znanych nam reguł.

Z własnego doświadczenia już wiem, że wykonując te zadania skrupulatnie, można osiągnąć zamierzony efekt. Już dziś mój system żywieniowy jest zmieniony. Oczywiście pozwalam sobie czasem na małe przyjemności, ale umiem już się ograniczyć i powiedzieć sobie "stop". Wiadomo że są dni kiedy robię sobie przerwę od ćwiczeń, nie trzymam się tego kurczowo, bo wydaje mi się że robienie tego całkowicie przeciw sobie nie ma żadnego sensu. Ale są to sporadyczne przypadki. :)

Zatem funkcjonalność tej książki jest jak najbardziej na plus. Nie dość, że są zauważalne efekty, to zmiany związane z nawykami są w prowadzane do naszego życia stopniowo i sprytnym sposobem. Na zasadzie  uświadomienia nam naszych błędów czy niedopatrzeń zaczynamy dostrzegać, jak należy się odżywiać.

Ważna jest tu też strona graficzna książki. Obrazki nie dość że wykonane ze sporą dokładnością to są również miłe dla oka i  urozmaicają całą treść książki. Dodatkowo dołączone są tu ciekawe naklejki, prezentujące popularne już emotikony, dzięki którym na końcu każdego dnia możemy ocenić nasz humor.

Autorka zdecydowanie postarała się przygotowując tę książkę. Zadbała o najmniejszy szczegół. Dzięki temu jej dzieło spełnia swoje zadanie i nie jest przy tym nudne czy oklepane o co było łatwo.

Ocena: 10/10 


Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuje wydawnictwu Sqn 

http://www.wsqn.pl/

Komentarze

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)