Nie do pary- Ewa NowakTytuł: Nie do pary
Autor: Ewa Nowak
Wydawnictwo: Egmont
Gatunek: Młodzieżowa, Romans, Young Adult
Ilość stron: 352
O czym to jest?:
Alek jest typowym nastolatkiem. Nie lubi szkoły, a także swojej matki, poszukuje dziewczyny oraz przyjaciela. W końcu znajduje on uczucie podobne do zakochania, lecz nie jest to odzwierciedlone w postaci jednej dziewczyny. W ten sposób wplątuje się on w ogromną kompilację miłosną. Musi starać się kombinować, aby jego sekret się nie wydał. Początkowo, faktycznie się to udaje. Ale co się stanie, gdy charaktery i poglądy dziewcząt zaczną się zmieniać? Chłopak musi sobie poradzić z narastającymi problemami, gdyż piętrzą się one nie tylko w życiu uczuciowym, ale także i w domowym.
Moje refleksje :
Jest to bardzo przyjemna i delikatna powieść. Czyta się ja ogromnie szybko i przede wszystkim łatwo. Autorka utworzyła bardzo realistyczny świat, pełen sytuacji, charakterystycznych dla wieku bohaterów, sytuacji. Wiele wydarzeń jednak było trochę przewidywalnych i zbyt banalnych. Podobało mi się jednak to iż nawet sytuacje, zagrażające bohaterowi były napisane bardzo lekko, przez co przyswojenie ich okazało się bardzo przyjemnym. Sami bohaterowie, zostali bardzo ciekawie wykreowani, a w szczególności część żeńska. Występowała pomiędzy nimi masa komicznych zdarzeń, które niejednokrotnie wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Naprawdę jestem zadowolona z przeczytania tej książki i polecam ją wszystkim!

Ocena: 7/10
  
Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu Egmont
empik.com

Komentarze

 1. Lubię takie delikatne i przyjemne książki, zwłaszcza jeśli jej bohaterowie są dobrze wykreowani. Rozejrzę się za tym tytułem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem przekonana, co do tej książki. Chyba nie moja tematyka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dawno żadnej młodzieżówki nie czytałam. Ostatnio ciężko jest mi skupić się na czytaniu, więc taka lekka i przyjemna książka byłaby idealna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio wpadłam na ten tytuł przypadkiem i wahałam się, czy by nie kupić tej książki, ale koniec końców zrezygnowałam, a teraz żałuję ;(

  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Po tej recenzji stwierdzam jedno: chcę to przeczytać! Lubię czytać lekkie rzeczy, bo czy czytanie nie jest też przyjemnością?
  dianabookgeek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Do Ewy Nowak miałam kilka "podejść". Bardzo pobobała mi się "lawenda w chodakach", ale niestety inne książki tej pani męczyłam i do dzis nie skończyłam :/ mooooooze kiedys :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja ją przeczytałam bardzo szybko, niestety nie została mi zbytnio na długo w pamięci. O wiele bardziej spodobała mi się powieść "Bransoletka".

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)