Jacy jesteśmy. Nasza oficjalna autobiografiia - One directionTytuł: Jacy jesteśmy. Nasza oficjalna autobiografia.
Autor: One Direction
Wydawnictwo: Nowa Baśń
Gatunek: Muzyka, Autobiografia
Ilość stron: 352
O czym to jest?:
Członkowie najsłynniejszego boysbandu zdradzają swoje tajemnice i przemyślenia. Jak sami napisali, znajdziemy tu coś, czego nie było w poprzednich książkach. Każdy z chłopaków oddzielnie przedstawił swoją opinię na różne tematy związane z ich zespołem czy życiem. Możemy dowiedzieć się czego najbardziej obawiali się chłopcy? Dlaczego na samym początku to Liam zaczynał wszystkie piosenki? Dodatkowo, książka jest opatrzona w zdjęcia zarówno z ich dzieciństwa jak i ich obecnego życia. Każdy Directioner i Directionerka powinni to przeczytać!
Moje refleksje :
Jest to jedna z tych książek, które czyta się bardzo łatwo, szybko i przyjemnie. Treść jednak jest trochę monotonna, ponieważ mamy pięć bardzo podobnych części książki. Każda z nich opowiada historię od chwili narodzin danego chłopaka do momentu pisania książki. I było to według mnie odrobinkę naciągane, gdyż czytając miałam wrażenie, iż chłopcy dostali listę wydarzeń które mają opisać. Występ ma MSG, notowania pierwszego singla czy pierwsza wizyta w studio. Początkowo wydarzenia te początkowo byłaby ciekawe, ale gdy czytałam o nich już po raz piąty, w bardzo podobnej konwencji oraz stylu. Wielce ciekawe były jednak poszczególne fakty na temat poszczególnych chłopaków. A samym końcu znajduje się zapis rozmowy chłopców na temat ich sukcesu czy wspomnień. Według mnie były one lekko sztuczne, lecz myślę, iż jest to wina bariery językowej. Pewne wyrażenia brzmiące w języku angielskim brzmiące naturalnie , po przetłumaczeniu na język polski brzmią po prostu śmiesznie. Jestem to jednak w stanie zrozumieć. Pomijając wady, które już wymieniłam, jestem ogromnie zadowolona z przeczytania tej książki. Nie dość, że sporo się z niej dowiedziałam, to nie raz uśmiechałam się czytając o pewnych zdarzeniach. Świetne są zdjęcia wzbogacające treść książki. Nie dość, ze są dobrej jakości, to ukazują członków zespołu w dobrym świetle. Są po prostu genialne. W sumie, polecam tę książkę, gdyż jest w niej coś, co totalnie przyciąga do niej. 
 
Ocena: 7/10Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Nowa Baśń
http://www.nowabasn.com/aktualnosci.html
Komentarze

 1. Moja siostra ich uwielbia, więc to coś dla niej:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam! A że ich uwielbiam to dla mnie genialne :) choć czytałam pięć podobnych historii to i tak chwalę całość! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten zespół w ogóle mnie nie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za tym zespołem, zupełnie nie w moim guście :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)