Jedyny i Niepowtarzalny Ivan - Katherine Applegate

Tytuł: Jedyny i Niepowtarzalny Ivan
Autor: Katherine Applegate
Wydawnictwo: CzyTam
Gatunek: Fantasy, Dziecięca
Ilość stron: 320
O czym to jest?:
Ivan to goryl zamieszkujący w centrum handlowym. Ma tam swoją klatkę, wybieg i opiekunów. Towarzyszą mu również inne zwierzęta jak słoń czy pies. Zwierzęta te rozmawiają ze sobą, pomagają sobie czy spędzają razem czas. Często odwiedza ich córka właściciela- Julia, jedyna osoba w pełni rozumiejąca zwierzaki. Jak toczą się losy centrum z perspektywy zwierząt? Czy maja one wpływ na zmianę sytuacji ?
Moje refleksje :
Książka genialnie pokazuje brutalność ludzi i ich chciwość. Poprzez działania właścicieli centrum widzimy pazerność i brak empatii. Tak, jest to straszny obraz na rodzaj ludzki, jednak motywuje do zmian. Młodsi czytelnicy z pewnością znajdą w niej wiele ważnych wartości, jak i emocji związanych z wydarzeniami. Każdy bohater jest inny, ma własna historię i sposób postrzegania świata. Tytułowy Ivan jest przeuroczą postacią i bardzo podobały mi się jego przemyślenia dotyczące najprostszych spraw, zdarzeń, przedmiotów. Sama powieść jest ogromnie humorystyczna, a przez co bardzo magiczna i warta spędzonego z nią czasu. Szczerze polecam ją każdemu bez względu na wiek.

Ocena: 10/10

lubimyczytac.pl
granice.pl
empik.com
matras.pl

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuje wydawnictwu CzyTam
https://czy-tam.pl/index.html

Komentarze

 1. Słyszałam już o tym gorylu:) Brzmi fajnie:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam już o tej książce, ale raczej nie będę jej czytać ;)
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba jestem już za stara na tę książkę, jednak po twojej recenzji wydaję się być dość fajna. Jak będę mieć okazję to po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)