Przez burze ognia- Veronica Rossi


Tytuł: Przez burze ognia
Autor: Veronica Rossi
Seria: Przez burze ognia tom 1
Wydawnictwo: Otwarte
Gatunek: Fantasy, Młodzieżowa, Antyutopia,
Ilość stron: 368
O czym to jest?:
    Świat w jakim przyszło żyć bohaterom jest podzielony na dwie części. Osadnicy mieszkają w Kapsułach Podu - specjalnie dla nich przystosowanych aglomeracjach budynków, unowocześnionych technicznie. Wokół Kapsuł rozciąga się Umieralnia- niebezpieczny i mroczny teren Dzikusów. Aria mieszka w Reverie, jednej z Kapsuł. Całe dnie spędza ona w Strefach, czyli specjalnie stworzonych wirtualnych światach. Jej matka pracuje w innej Kapsule, a dziewczyna pragnąc nawiązać z nią kontakt, posuwa się do złamania prawa. Karą jest opuszczenie Kapsuły i zamieszkanie w Umieralni. Perry należy do Dzikusów, żyje w plemieniu Fal. Ma wyjątkowo zaostrzone dwa zmysły co pozwala mu przerwać w trudnych warunkach. Musi on odnaleźć zaginionego bratanka. Losy dwojga tych bohaterów krzyżują się. Okazuje się, iż są od siebie zależni. On wie jak przetrwać w Umieralni, ona ma coś co pozwoli mu odszukać swojego krewnego.Jak poradzą sobie z narastającymi problemami?
Moje refleksje :
    Książkę bardzo szybko się czyta, a historia ogromnie wciąga. Oczywiście przez pierwsze rozdziały trzeba się przyzwyczaić do konstrukcji świata przedstawionego, tajemniczego eteru, Umieralni czy Kapsuł. Bardzo ciekawie i barwnie przedstawione są sceny walk. Jedyną wada jet to iż przez pewien moment miałam wrażenie, iż akcja jest tak naprawdę o niczym, Takich momentów było niewiele, ale jednak pozostały w mojej pamięci. Podobało mi się natomiast, iż bohaterzy mimo wielu problemów jakim musieli sprostać, zachowali w sobie naturę typowych nastolatków. Co więcej, nie podobało mi się dodanie elementu miłosnego między głównymi bohaterami. Nie mam nic przeciwko ich miłości jednak to w jaki sposób została przedstawiona pozostawia wiele do życzenia. Ogólnie książka prezentuje się bardzo dobrze i z chęcią sięgnę po kolejną część z tej serii.

Ocena: 8/10

Seria "Przez burze ognia"
 1.  Przez burze ognia
 2.  Przez bezmiar nocy
 3.  Wielki błękit

Komentarze

 1. Moja koleżanka bardzo polecała mi tę książkę.Również ty ją wysoko oceniasz. Chyba się w końcu skuszę :) Mega fajnie wszystko recenzujesz!
  oliivus.blogspot.com - klik

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie ją przeczytam. "Niezgodna " bardzo mi się podobała, więc jeśli to coś podobnego, to muszę to mieć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niesamowitym zbiegiem okoliczności jest fakt, iż ja też ostatnio zrecenzowałam tę książkę, wraz z jej drugą częścią! :) Również mi się podobała.
  http://ksiazki-ms.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej! Właśnie na blogu opublikowałam LIEBSTER BLOG AWARD i nominowałam cię do zrobienia go. Jeżeli miałabyś czas i ochotę odpowiedzieć, to zachęcam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. O książce słyszałam, ale niestety nie czytałam. Twoja wysoka ocena zachęca do zapoznania się z nią :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Co do tej miłości to się zgadzam.
  Nie ma to jak oznajmić nieświadomej swojego ciała dziewczynie, że ma 'okres' a potem zakochać się w niej na zabój. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Co do tej miłości to się zgadzam.
  Nie ma to jak oznajmić nieświadomej swojego ciała dziewczynie, że ma 'okres' a potem zakochać się w niej na zabój. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z tego co piszesz wydaje się byc calkiem fajna ;))
  co powiesz na wspolna obserwacje ? :)
  http://xblueberrysfashionx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaczęłam czytać tę książkę, ale odłożyłam ją po jakimś czasie. Jakoś w ogóle do mnie nie trafiła. Może kiedyś zrobię do niej drugie podejście.
  Pozdrawiam ;)

  raven-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam wiele dobrego o tej książce i czas najwyższy w końcu ją przeczytać :))

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)