Carrie - Stephen King


Tytuł: Carrie
Autor: Stephen King
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Gatunek: Paranormal, Horror, Antyutopia
Ilośc stron: 208
O czym to jest?:
    Siedemnastoletnia Carrie jest wychowywana przez swoją matkę  - fanatyczkę religijną. Dziewczyna nie umawia się z chłopakami, nie chodzi na prywatki, nie uczestniczy w życiu szkolnym więc jest uważana za dziwaka. Wszelkie tego typu zachowania uważane byłyby przez jej matkę za grzech. Pewnego dnia w szkolnej łazience zostaje ona wystawiona kolejny raz na pośmiewisko, po paru dniach zostaje zaproszona na bal maturalny przez najpopularniejszego chłopaka w szkole. Dodatkowo dziewczyna odkrywa w sobie właściwości telekinetyczne. Potrafi ona na przykład przesuwać przedmioty bez dotykania ich. Ale to nie jest koniec jej możliwości! Co tak ważnego wydarzy się na balu co wpłynie na losy całego miasta?
Moje refleksje :
    Książka jest dość ciekawie skonstruowana, ponieważ miedzy fabułę są wplecione fragmenty przedstawiające tę historię z punktu widzenia innych postaci. Ten fakt jest dośż ciekawy, lecz owe wtrącenia trochę zapowiadają to co wydarzy się na samym końcu, co trochę psuje napięcie jakie wytwarza fabuła. Co prawda znałam już zakończenie, gdyż niejednokrotnie widziałam film, jednak mam wrażenie iż osoba nie znająca tej historii, może lekko zawieść się przedwczesną informacją o tym kto umarł lub co się wydarzyło. Więcej jest jednak plusów. Oryginalna historia, ciekawe podejście do tematu czy niebanalne postaci są jednymi z nich. Sama postać Carrie jest bardzo zajmująca. Dziewczyna boi się reakcji matki a jednocześnie z nią walczy, stara się jej słuchać, a mimo to sprzeciwia się jej zakazom. Jak na debiut tak znanego współcześnie pisarza jest to bardzo dobra książka, którą bardzo szybko się czyta.

Ocena: 7/10

Komentarze

 1. Książki Kinga mam zamiar przeczytać, bo wiem, że trzymają w napięciu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aż wstyd się przyznać, ale do tej pory nie czytałam żadnej książki Kinga. Trzeba będzie to w końcu nadrobić ;)

  http://czytanie-i-ogladanie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Dawno temu czytałam tę książkę, a ostatnio chciałam ją kupić i niestety nie jest dostępna w formie papierowej :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Film oglądałam, a z książką nie miałam do czynienia. Może kiedyś nadrobię zaległości i w końcu w bibliotece wypożyczę jakieś dzieło Kinga :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oglądałam jedynie film, ale na książkę również mam ochotę, tym bardziej, że planuję w końcu sięgnąć po jakąś pozycję Kinga :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam i bardzo mi się podobało. udany debiut :) Filmy "Carrie" widziałam oba, jednak starszy podobał mi się bardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też dopiero będę zabierała się za jego twórczość :)

  http://blogcircusofdreams.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Całe czas czekam na niefilmową wersje okładki do kupienia, a jest z tym problem. Na szczęście mój odwyk od Kinga trwa i nie zajmuje mi to specjalnie głowy. Jednak "Carrie" czasem mi o sobie przypomina. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę znowu zacząć czytać horrory Kinga ^^ Kocham jego styl pisania ;)

  Jak będziesz miała chwilę na dyskusję lub wzajemne polecenie ciekawych książek to zapraszam do siebie - ksiazkimolaksiazkowegoxp.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)