Ona i On- Marc Levy


Tytuł: Ona & On
Autor: Marc Levy
Wydawnictwo: Albatros
Gatunek: Obyczajowa, Humor
Ilość stron: 320
O czym to jest?:
Mia jest popularną aktorką. Paul to znany pisarz. Tych dwoje spotyka się w malowniczej Francji za pośrednictwem portalu randkowego. Już od pierwszej rozmowy, między dwojgiem tych ludzi dochodzi do serii komicznych nieporozumień. Z pewnością między nimi nie dojdzie do niczego więcej poza przyjaźnią. I taki układ im pasuje. Ona świeżo po rozstaniu, on w niepewnym związku. Nie mają sił na nową miłość. Przyjaźń okazuje się świetnym sposobem na uleczenie zranionych dusz.
Moje refleksje :
Zaczynając czytać te historie, nie miałam co do niej wielkich wymagań. Pierwszy raz zetknęłam się z tym autorem, więc nie miałam się też na co nastawiać. I choć po zapoznaniu się z informacją, iż jest to autor bestselleryki, mogłam się spodziewać,że książka nie należy do najgorszych. Postanowiłam jednak, mieć własne zdanie, nieopartą na opinii ogółu.

Historia wydawałoby się iście romantyczna. Dwoje młodych ludzi, Francja, czyli miasto miłości i oczywiście oboje są artystami. Czego chcieć więcej? Niestety, jak już wiemy, między nimi nie będzie uczucia. Przyjaźń między tym dwojgiem, została przedstawiona w bardzo ciekawy sposób. Kto by nie chciał mieć osoby, której warto powierzyć swoje tajemnice? Niestety w tej relacji jest jedno kłamstwo. Paul nie wie, iż Mia jest aktorką. Rodzi to serię zabawnych zdarzeń, które nieraz komplikują losy naszych bohaterów.

Więź łącząca Mię i Paula est iście bajkowa. Wiele razy czytając związane z nimi sytuacje, żałowałam, że nie są oni parą. Ich zachowanie idealnie by się w to wpasowywało. Poza tym same te postaci wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Z miejsca polubiłam każde z nich i z chęcią zagłębiałam się w ich losy. Każde niosło ze sobą ciekawa, choć dość skomplikowaną historię, choć mało znaczącą dla reszty fabuły.

Poprowadzenie całości podobało mi się już mniej. Co prawda kilka zdarzeń mnie zaskoczyło, a w kilku momentach się zaśmiałam, ale brakowało mi przeszkód w życiu bohaterów. Co prawda były nieliczne, ale przez to całość stała się zbyt idealistyczna i nierealna.

Miło poczytać taką historię, jeśli ma się zły humor,ale nie jeśli liczymy na coś, co chwyci nas za serca. Oczywiście jak już pisałam, historia jest ciekawa i z pewnością wciągnie wielu czytelników, ale nie oczekujmy po niej zbyt wiele.

Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Albatros
http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Komentarze

 1. Nie znam twórczości tego autora. Nie oceniasz jej źle, więc pomyśle nad jej przeczytaniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ogromną chęć na tę książkę, od razu ją wypatrzyłam w zapowiedziach! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wydaje się ciekawa, być może się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak widziałam ją w premierach to miałam wilki apetyt na ta książkę a teraz to już sama nie wiem . :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)