A road for distant hearts-C.S. WallaceTytuł: A road for distant hearts
Autor: C.S.Wallace
Wydawnictwo: Edgard
Gatunek: Nauka
Ilość stron: 192
O czym to jest?:
Dwie piętnastoletnie kuzynki, Alice i Chloe, wyruszają na wędrówkę do Santiago de Compostela. Mają tam spotkać dawnego kolegę, Jacka, do którego obie czują coś więcej niż tylko sympatię... Podróż do hiszpańskiej Galicji pełnej pięknych krajobrazów, tajemniczych legend i zachwycającej architektury będzie okazją do poznania nowych ludzi, pokonania własnych słabości, a także do narodzin wielkiego uczucia.
Powieść dla młodzieży A Road for Distant Hearts to wyjątkowa metoda nauki angielskiego łącząca lekturę wciągającej historii oraz rozwiązywanie pomocniczych ćwiczeń. Podczas czytania opowieści w naturalny sposób przyswoisz współczesne angielskie słownictwo, konstrukcje leksykalno-gramatyczne oraz utrwalisz umiejętność czytania ze zrozumieniem. (jezykiobce.pl)
Moje refleksje :
Z taką książką nie miałam jeszcze styczności! Jednocześnie oprócz ciekawej historii mamy tu skarbnicę wiedzy na temat język angielskiego. Nauka jest łatwa i szybka, a przecież mówi się że najwięcej zapamiętujemy poprzez zabawę. I to nie tyczy się jedynie dzieci! Ale przejdźmy do szczegółów.

Na początku musimy przeczytać dwa krótkie rozdziały, by następnie wykonać dostosowane do nich zadania. W tekście pogrubione zostały trudniejsze słowa, które przetłumaczono na marginesie. Wyszczególniono też zdania związane z zagadnieniami gramatycznymi, które poznajemy wraz ze słownictwem.

Tym, co bardzo mi się podobało, był fakt, iż w kolejnych rozdziałach powtarzały się słowa poznane wcześniej. Dzięki temu dużo łatwiej było przyswoić sobie wiedzę. Co do gramatyki, to również wyjaśniono ją dość przystępnie i sprawnie. Dołączone ćwiczenia, nie tylko sprawdzały wiedzę z z zakresu słówek czy czasów, ale pozwalały zorientować się, w jakim stopniu zrozumiałam dany tekst.

Dodatkowo historia, dzięki której przebiegała nauka, okazała się ciekawa. Oczywiście nie była ona skomplikowana, jak typowe młodzieżówki, jakie czytamy, ale myślę, iż to wszystko ze względu na barierę językową.

Książka dostosowana jest do poziomu A2-B1. Wydawałoby się, że skoro jestem w maturalnej klasie, to nic z tej publikacji nie będzie dla mnie nowością. I faktycznie, tak było z gramatyką, lecz w ten sposób poznałam wiele przydatnych słów. W sam raz na maturę!

Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Edgard

Komentarze

  1. Bardzo fajna recenzja! Mimo, że problemów z językiem angielskim nie mam to chętnie przeczytałabym tę książkę by poszerzyć zakres słownictwa :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna alternatywa do nauki języka. Osobiście zawsze takim tytułom mówię głośne tak! :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)