Amber- Gail McHugh


Tytuł: Amber
Autor: Gail McHugh
Seria: Torn hearts tom 1
Wydawnictwo: Akurat
Gatunek: Romans, Erotyczna, New Adult
Ilość stron: 592
O czym to jest?:
Amber Moretti zaczyna nowy etap w swoim życiu. Studia, nowa szkoła i nowe znajomości. I właśnie to ostatnie wywrze wielki nacisk na jej życie. Dziewczyna poznaje dwóch charyzmatycznych chłopaków- Brocka i Rydera. Jeden jest uroczym gentlemanem, a drugi to typowy bad boy. Co więcej, są oni przyjaciółmi. Obaj wywierają na Amber wielkie wrażenie. Młoda kobieta żywi do obu równie silne uczucia. I to z wzajemnością...
Moje refleksje :
Do tej autorki czytając fenomenalne „Collide” i „Pulse”. Kiedy więc dowiedziałam się, iż w Polsce zostanie wydana kolejna książka tej kobiety, nie mogłam przepuścić okazji,by ją przeczytać. Już od samego początku stawiałam jej wysokie wymagania, ze względu na to, że poznałam już dzieła, jakie wyszły spod jej pióra. Czy nie przeceniłam autorki? Zdecydowanie nie! Już teraz wie, że każdy kto polubił Wyżej wymienione książki, pokocha „Amber” równie mocno jak ja.

Przede wszystkim powaliła mnie historia. Ten trójkąt miłosny był wyjątkowy. Obaj mężczyźni, walczyli o dziewczynę równie mocno, więc ciężko było mi wybrać swojego faworyta. Naprawdę miałam z tym problem! A zwykle jest zupełnie inaczej! Dlaczego? O tym w dalszej części. Wracając do tematu, książka przedstawia nam niezwykłą historię trojga ludzi,która rozwija się bardzo szybko. Mimo iz ma wiele stron, czyta się ją bardzo szybko. Ja przy chodzeniu do szkoły, odrabianiu lekcji i codziennej nauce, przebrnęłam przez nią w dwa dni! Co więcej, pomysły autorki, mimo iz momentami banalne naprawdę mnie interesowały!

A co z bohaterami? W zasadzie najbardziej przypadła mi do gustu Amber. W zasadzie nie było innego wyboru. Obaj mężczyźni byli do siebie podobni. Mimo że na pozór wydają się jak ogień i woda, to po większym zagłębieniu się w historie stają się bardzo do siebie podobni. Oczywiście nie są oni identyczni, lecz zauważalnych podobieństw jest według mnie zbyt wiele. Dziewczyna nie jest typową nastolatką. Pod przykrywką spokojnej i cichej osoby kryje się prawdziwa seksualna wojowniczka. Poza tym,jak w większości książek tego typu niesie ona za sobą spory bagaż doświadczeń.

Coś co ogromnie podoba się zarówno mi i mojej mamie to okładka. Obie uważamy, że jest prawdziwie klimatyczna i po prostu piękna. Czerń połączona z różem i fioletem dała idealna mieszankę. Jedno wielkie WOW.

Podsumowując, książka jest odrobinę schematyczna, co jednak aż tak bardzo nie uwłacza jej świetności. Ciężko by erotyka nie wpasowywała się w dawno już utarte motywy, i ta nie jest wyjątkiem pod tym względem. Patrząc jednak na całość, a przede wszystkim na przyjemność z czytania, oceniam książkę bardzo wysoko.

Ocena: 9/10

Seria „Torn hearts”
1.Amber


Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Akurat

https://www.facebook.com/wydawnictwoakurat/

Komentarze

 1. Lektura leży grzecznie na półce patrzy na mnie - przeczytasz mnie ! Tyle dobrych opinii razem z Twoją więc chyba jednak będę musiała ja przeczytać -pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba zacznę się rozglądać za tym tytułem :) Czuję, że mi się spodoba :) Pozdrawiam :)

  http://fascynacja-ksiazka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. A widzisz - u mnie było inaczej: Collide było takie sobie, a Amber naprawdę mi się spodobało. W kategorii romansów/erotyków z mroczniejszą stroną to ciekawa propozycja (choć ma kilka wad, nie ukrywam...)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam właśnie na tę książkę, gdyż wygrałam ją w konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Miło ją wspominam ;) Autorka zrobiła krok naprzód jeśli chodzi o poziom pisania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję, że w miarę szybko pojawi się w mojej bibliotece. A w moim stosiku Collide i Pulse. Mam nadzieję, że się nie zawiodę!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)