Jak działa Google? - Eric Schmidt, Jonatan Rosenberg


Tytuł: Jak działa Google
Autor: Eric Schmidt, Jonatan Rosenberg
Wydawnictwo: Insignis
Gatunek: Poradnik
Ilość stron: 408
O czym to jest?:
Chcielibyście wiedzieć jakie były początki Google'a? Jak powstawała tak wielka firma? Dziś to wielka korporacja zatrudniająca wielu pracowników, mająca miliardy zysków, znana przez każdego mieszkańca naszej planety. Ale jak to się zaczęło? Jak wiele przeszkód musieli pokonać twórcy? Co jest ważne przy rozpoczynaniu prowadzenia firmy? Jak nią pokierować? Na to i wiele innych pytań autorzy postarali się odpowiedzieć w tej publikacji. 

Moje refleksje: 
Google'a przedstawiać nikomu nie trzeba. Wszyscy korzystamy, większość lubi. Korzystamy z siostrzanych aplikacji jak Gmail czy Sklep Play. Jednak niewielu wie jakie były początki tego sukcesu. Ja również do czasu nie wiedziałam. Postanowiłam to zmienić i sięgnąć po tę książkę.

Całość okazała się bardzo ciekawa. Nie tylko opierała się na technicznej stronie Google'a  ale również pokazywała jakie były zaczątki tej firmy. Co więcej, autorzy chętnie zdradzają własne doświadczenia i radzą innym jak kooperować w takim biznesie. I tu dla mnie nie było wiele nowego. W sumie wydawało mi się, iż prezentują oni głownie ogólnie znane prawdy na ten temat , które są bardzo oczywiste, momentami ogólnikowe. Jednak interesującym okazało się pokazanie kilku nieznanych faktów z historii firmy. Może nie zmienią one waszego podejścia do tej wyszukiwarki, ale powiększą wiedzą na jej temat. A każdy przecież lubi ciekawostki.

W całej publikacji pojawiało się wiele osób bezpośrednio czy też pośrednio związanych z tym interesem. Wiadomo, opisano je z należytym szacunkiem, ale także pokazano jak wiele zależało od ludzi i ich wzajemnych relacji.

Ważnym jest też, to, że całość jak na publikację o internecie, opatrzono w wiele zdjęć czy memów. I choć mogłyby być one kolorowe, gdyż pochodzą z czasów współczesnych. Ale pewnie to już kwestia wydawcy.

Okładka i wydanie, również cieszą oko. Nie trzeba tu nic więcej dodawać. Słynne logo i stała biel. Czy można wyobrazić sobie lepszą wizytówkę tej książki? Z kolei strony są tak pieczołowicie złączone, iż przy czytaniu nie ma obaw, że wkrótce nam się coś rozleci. Porządna robota.

Tak, książka jest interesująca. Z pewnością tylko dla  tych, którzy bezpośrednio interesują się takową tematyką. Nie oszukujmy się, inni mogą się przy tym tylko nudzić. Ale fanatycy technologii znajdą tu dla siebie prawdziwie wartościowe treści. 

Ocena: 6/10

Za możliwość zrecenzowania serdecznie dziękuje wydawnictwu Insignis
http://insignis.pl/

Komentarze

  1. Ja chyba będę się nudzić, ale zainteresowała mnie ta pozycja :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O nawet nie wiedziałam, że jest taka książka! Super, na pewno kiedyś ją przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)