Zbuntowani- C.J. DaughertyTytuł: Zbuntowani
Autor: C.J. Daugherty
Seria: Nocna szkoła tom 4
Wydawnictwo: Otwarte
Gatunek: Młodzieżowa, Young Adult
Ilość stron: 392
O czym to jest?:
Szkoła nie jest już bezpiecznym miejscem. Allie musi tułać się po świecie, by zaleźć odpowiednie miejsce do schronienia. Czy je znajdzie? Oprócz tego, musi zdecydować, jak chce pokonać Nathaniela. Kontynuuje ćwiczenia, uczy się jak obronić się przed napastnikiem. Dodatkowo, dochodzą już znane nam wszystkim jej problemy miłosne. Czy jej psychika sprosta tym wyzwaniom? A co z przyjaciółmi? Jak do jej decyzji odniesie się babcia?
Moje refleksje :
Książka jest na takim samym poziomie jak jej poprzedniczki. Akcja rozwija się bardzo ciekawie, nie ma monotonności, wydarzenia niejednokrotnie zaskakują, co jest według mnie ogromnym plusem. Często nie mogłam się po prostu oderwać od treści jaką nieśli ze sobą „Zbuntowani”. Nie ważne czy to noc, czy poranek. Bohaterowie, podobnie jak w poprzednich częściach zachowują typową swoistość i jest to w tym przypadku bardzo dobre posunięcie. Do końca nie wiedziałam czy w pewnych sytuacjach Allie wybierze Cartera, czy Sylviana. Są co prawda pewne zdarzenia, które były przewidywalne, jednak zaraz po nich autorka tak sprytnie prowadziła fabułę, że automatycznie zastanawiałam się co będzie dalej. W wielu momentach wręcz wyczekiwałam wielkiego BUM w akcji. I co? Następowało! I to czasem ze zdwojoną siłą! Co prawda uważam, iż książki nie kończy się w takim momencie, jak zrobiła to autorka, lecz wybaczmy jej to. Ogólnie już nie mogę się doczekać, kiedy przeczytam piąty tom i dowiem się, jaki jest finalny efekt działań bohaterów. 
 
Ocena: 10/10Seria „Nocna szkoła” 
 1.  Wybrani
 2.  Dziedzictwo
 3.  Zagrożeni
 4.  Zbuntowani
 5.  Niezłomni

Komentarze

 1. Nie wiem dlaczego, ale czuję się zniechęcona do tej serii. Może kiedyś, jakoś, przy okazji

  dianabookgeek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja dalej mam przed sobą pierwszy tom. Szkoda, że posiadam jedynie trzeci :P
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja właśnie niedawno skończyłam "Zagrożonych" i nie mogę się doczekać lektury czwartej części :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Seria nie dla mnie, strasznie do mnie nie przemawia do mnie temat, który porusza, jakieś wcale nie moje klimaty, ale cieszę się, że Tobie się spodobała :D

  http://leonzabookowiec.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy tom tej serii nadal na mnie czeka i muszę w końcu wybrać się po niego do biblioteki :D
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Dwie pierwsze części serii czekają na mnie na półce. Niby ciągle czytam pozytywne recenzje i był okres kiedy naprawdę chciałam przeczytać chociaż pierwszy tom. Minęło mi i jakoś nie może wrócić.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)