PREMIEROWO!!! Malfetto Mroczne piętno- Marie LuTytuł: Malfetto. Mroczne piętno
Autor: Marie Lu
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Gatunek: Fantasy, Młodzieżowa
Ilość stron: 384
O czym to jest?:
Adelina przeżyła zarazę. Wydarzenie to niestety oszpeciło ją i skazało na wieczne potępienie, gdyż jest Malfetto. Ojciec, by ratować swoje interesy, postanawia ją sprzedać. Dziewczyna dowiaduje się o tym i postanawia uciec. On jednak ją na tym przyłapuje, a ona w tym momencie ujawnia swą moc. Jest to bowiem zdolność tworzenia iluzji. Ostatecznie zostaje złapana, a w efekcie musi chronić swoją siostrę. Całość osadzona jest w malowniczych Włoszech.
Moje refleksje :
Historia jest ogromnie ciekawa. Dużym plusem jest przedstawienie fabuły z różnych stron. Głównie jest to perspektywa Adeliny, jednak mamy tez pogląd na zachowanie i kierunki działania jej przeciwników. Całość opatrzona jest dość łatwy i przystępny styl, a same wydarzenia są bardzo oryginalne. Niestety minusem jest to, iż łatwo pogubić się w tym, co się dzieje. W związku z tym trzeba być uważnym. Niesamowicie została oddana walka dobra i zła. Same postaci są bardzo złożone i zastanawiające. Nieliczona ilość przemyśleń pomaga jeszcze bardziej je poznać i zagłębić się w całą historię. Z wielką przyjemnością będę kontynuować tę serię

Ocena: 8/10


 Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Zielona Sowa

Komentarze

 1. Przyznam, że okładka nie jest zbyt zachęcająca, jednak książka wydaje się być ciekawa. Uważam jednak, że to nie moje klimaty i na razie dam sobie z nią spokój :)

  http://ksiazkoweimperium-recenzje.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie spotkałam się wcześniej z tym tytułem, ale raczej nie sięgnę po niego :) Mam za dużo innych książek w planach, a opis nie zainteresował mnie wystarczająco :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawie się zapowiada, więc być może uda mi się sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam pozostałe książki Marie Lu i były naprawdę genialne, więc mam nadzieję, że z tą będzie podobnie. Bo opis naprawdę zachęca :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba nie do końca moje klimaty :/
  http://karmeloweczytadla.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmm.. Może nas pozytywnie zaskoczyć. Zobaczymy :D
  + zostałaś nominowana do Liebster Awards: szczegóły tutaj: http://opiniumkosa.blogspot.com/2015/04/liebster-awards.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Autorkę kojarzę, okładka mi się podoba... coś tak sądzę, że książkę przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z chęcią zapoznam się z ta powieścią jak tylko wpadnie mi w ręce :) Zwłaszcza, że poprzednia trylogia autorki naprawdę mi się podobała :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Może bym się skusiła, gdybym miała nieco więcej czasu, a książka nieco ładniejszą okładkę. ;d
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)