Pokochała Toma Gordona- Stephen King


Tytuł: Pokochała Toma Gordona
Autor: Stephen King
Wydawnictwo: Prószyński i s-ka
Gatunek: Thriler
Ilość stron: 176
O czym to jest?:
Dziewięcioletnia Trisha gubi się w lesie podczas rodzinnej wycieczki. Za nią rusza ekipa poszukiwawcza. Dziewczynka wędruje przez las razem ze swoja ogromną wyobraźnią i niesamowita dojrzałością. Dziewczynka jest fanką Toma Gordona – baseballisty Red Socks'ów. W trudnych chwilach wizualizuje go sobie by dodał jej otuchy.
Moje refleksje :
Książka jest okropnie męcząca i nudna. Prawie 150 stron jest o wędrówce przez las, gdzie akcja tak naprawdę stoi w miejscu. Autor niepotrzebnie skupia się na nieistotnych i niepotrzebnych szczegółach. Historia sama w sobie jest bardzo nierealistyczna. Trudno mi uwierzyć by dziecko w takim wieku myślało tak rozsądnie i dojrzale jak zostało to w książce pokazane. Nie potrafię znaleźć żadnych pozytywów tego dzieła. Jak dla mnie książka jest o niczym mimo jej przenośnego znaczenia.

Ocena: 1/10

Komentarze

 1. Czytałam tylko jedną książkę Kinga i mi się spodobała. Te miałam w planach, ale jakoś tak wyszło, że nie przeczytałam. Ale przeczytam, a by wyrobic sobie własną opinię :)
  http://pizama-w-koty.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam nigdy Kinga, jakoś nie mój gust.. Ale widzę, że dużo nie tracę.. wnioskując przynajmniej z tej pozycji i Twojej recenzji. :)

  http://limobooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam jeszcze twórczości Kinga, ale na półce ciągle czeka na mnie jedna z jego książek. Szkoda tylko, że nie wiem jeszcze kiedy się za nią zabiorę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z Kingiem tak bywa: niektórych jego książek w ogóle nie byłam w stanie doczytać (np. "Buick 8" mi się nie podobał).

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię wczesne książki Kinga, więc mimo Twojej oceny, chętnie sięgnę również po tę. A nuż znajdę tam coś niezwykłego. ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)