Jeśli odejdziesz- Courtney ColeTytuł: Jeśli odejdziesz
Autor: Courtney Cole
Seria: Beautifully Broken tom 2
Wydawnictwo: Amber
Gatunek:  Obyczajowa, Romans, Erotyczna
Ilość stron: 334
O czym to jest?:
Gabriel to były komandos. Z pozoru jest typowym twardzielem, ale pod tą skorupą kryje się człowiek, który swego czasu przeżył ogromną traumę, z którą zmaga się każdego dnia.  Madison jest kobietą, która uważa iż może być sama. Nie szuka miłości na siłę Zbyt długo była świadkiem toksycznego związku pomiędzy jej rodzicami i obawia się iż ją może spotkać bardzo podobny los. Tych dwoje nigdy nie podejrzewało, iż połączy ich tak silna więź. Niestety oboje wzmagają się przed tym, a wkrótce zaczynają im doskwierać ich wspomnienia z przeszłości, które wpływają na to jak kształtuje się ich osobowość.
Moje refleksje: 
Zaczynając czytanie nastawiałam się na typowy erotyk. I tutaj  lekko się zdziwiłam. Ale o tym później. Zacznę od tego że książka podobała mi się, a na tle innych książek tego typu, wypada dość pozytywnie.

Historia Gabriela i Madison jest dość typowa. Oboje młodych ludzi, mających pewne poważne doświadczenia za sobą, nie liczących obecnie na żadne silne uczucie, spotyka się przypadkiem i od tego momentu zaczyna się ich wielka przygoda. Czyż nie występowało to już w tak wielu książkach? Niestety jest to tak popularny i typowy schemat, iż ciężko wyobrazić sobie nawet jak ta historia mogłaby być zmodyfikowana.  Na szczęście, większość autorów stara się dorzucić do tego swoje trzy grosze wprowadzając wątki poboczne i nietypowe postaci W tym przypadku nie było to aż tak bardzo widoczne, ale spełniło swoje zadanie. Pani Cole zadbała by czytanie sprawiało przyjemność i nie było uciążliwe. Co więcej w pewnym momencie, mimo iż przewidywałam zakończenie, zaczęłam wątpić w swoje przekonania. Co prawda akcja nie była dynamiczna, ale na pewno nie nudziła, a co najważniejsze wywoływała masę przeróżnych emocji. Nawet tych których bym się po niej nie spodziewała. Był bowiem moment, w którym łzy pojawiły się w moich oczach na skutek pewnego wydarzenia z zakończenia pisałam we wstępie że coś mnie zdziwiło. Mam tu na myśli całą erotykę. występującą w tej książce. Tak na prawdę zajmowała ona bardzo mały procent tej historii. Sądząc po okładce i wstrętnych wydarzeniach, spodziewałam się, iż będzie tego znacznie więcej. Czy jest to plusem? Ciężko mi stwierdzić. Erotyka w takiej ilości nie była przesadzona czy banalna. Nie wiemy jednak czy autorka kontynuowałaby to i zachowała dobrą passę, a może zwróciłoby się to bardziej w kierunku żenujących i nieciekawych sytuacji.

Chciałabym też wyrazić kilka swoich słów na temat głównych bohaterów. Na szczególną uwagę zasługuje Gabriel. Praktycznie do połowy książki, nie mamy pojęcia o tym jak wyglądała jego dotychczasowa historia. To postać bardzo skryta w sobie i tajemnicza a za razem ogromnie złożona. Wydaje mi się że jest to osoba, która najbardziej mnie sobą zainteresowała spośród wszystkich bohaterów. Z kolei Madison, uważam za postać lekko nieodpracowaną ale równie interesującą.

Wspomniałam o okładce więc nie mogę pominąć tego tematu. Według mnie wygląda ona dość biednie i staro. Umówmy się, okładki tego typu pojawiały się w naszym kraju kilkanaście lat temu, kiedy grafika nie była na tak wysokim poziomie jak teraz. Oczywiście nie jest ona najgorsza, ale nie wygląda korzystnie.

Podsumowując, książka wywołała u nie głównie pozytywne emocje i z pewnością polecę ja każdemu kto lubi taki typ literatury. Poza  tym czyta się ją szybko, łatwo i przyjemnie, więc jest dobrym sposobem na relaks po ciężkim dniu.
Ocena: 7/10 


Seria "Beautifully Broken"
1.Jeśli zostaniesz
2. Jeśli odejdziesz
3.Zanim miłość nas połączy
4. Aż miłość nas uniesie


Za możliwość przesłuchania serdecznie dziękuję sklepowi empik.com

Komentarze

  1. Okładki wydawnictwa Amber to jakiś koszmar. Strasznie zniechęcają do lektury :/
    Pierwszy tom tej serii czytałam po angielsku i na pewno kiedyś do niej wrócę, bo pierwsza cześć przypadła mi do gustu. Nie była fenomenalna, ale czytało się bardzo przyjemnie. No i zachęciłaś mnie tym męskim bohaterem :D
    Pozdrawiam.
    houseofreaders.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)