Enigmas, Near deth experience - Kevin HadleyTytuł: Enigmas, Near deth experience
Autor: Kevin Hadley
Wydawnictwo: Edgard
Gatunek: Edukacyjna
Ilość stron: 192,208
O czym to jest?:
Oba gamebooki przedstawiają dwie zupełnie odmienne historie, skierowane do osób na innych poziomach nauczania. Obok tekstu są wyróżnione i wyjaśnione trudniejsze słowa. Po każdym rozdziale można było zadecydować co ma dalej stać się z głównym bohaterem, a zaraz po tym był odnośnik, do którego rozdziału mamy się udać by kontynuować czytanie. Każdy taki rozdział był również zaopatrzony w kilka zadań podsumowujących poznane treści.
Moje refleksje: 
Sama idea gamebooka była dla mnie bardzo intrygująca. Sterowanie losem bohatera? Decydowanie o tym co zaraz zrobi? Bardzo chętnie! Podjęłam więc zadanie prześledzenia obu historii i zapoznania się z tymi nowościami. Zaczynajmy!

Fabuła tych historii jest równie ciekawa. Wiadomo, że nie są one bardzo skomplikowane, ale potrafią zaskoczyć. Bardziej wciągnęłam się w "Enigmas", ale myślę że to dlatego że w przypadku tej książki nie musiałam zerkać na tłumaczenia wyrazów, tylko czytałam, jako że jest ona dla osób o słabszej znajomości języka angielskiego.

Co do dopasowania komplikacji językowych do znajomości języków, uważam iż "Enigmas" jest odpowiednie dla osób kończących gimnazjum, a "Near death experience" raczej dla licealistów. Typowe są też zadania dołączone do książki.n Nie jestem nauczycielem języka angielskiego, więc nie stwierdzę czy są one adekwatne do nauki przed maturą czy egzaminami, ale wydają mi się bardzo podobne do tych, które robiliśmy z klasą na lekcjach.

Czy książka uczy? Niewątpliwie tak. Czytając zapamiętałam wiele wyrażeń i zwrotów, a robiąc zadania jeszcze bardziej je utrwaliłam. Czy polecam? Jasne! Nawet mimo iż mam obecnie wakacje i mam dość uczenia się, to po tę pozycję chętnie sięgnęłam i momentalnie pochłonęłam.

Ocena: 9/10 

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Edgard

Komentarze