Wiedźmi stos- Josephine Angeli


Tytuł: Wiedźmi stos
Autor: Josephine Angeli
Seria: Próba ognia tom 3
Wydawnictwo:  Jaguar
Gatunek: Młodzieżowa, Fantasy
Ilość stron: 536
O czym to jest?:
Lily Proctor przeszła ogromną przemianę. Z chorowitej dziewczynki, którą niegdyś była, przeistoczyła się w potężną czarownicę. Zdobyła pozycję liderki, poprowadziła wiernych sobie ludzi do walki i (po stracie pierwszej miłości oraz zdradzie ukochanego), dowiedziała się o bólu i stracie więcej, niż kiedykolwiek chciała wiedzieć. W świecie zupełnie innym niż ten, który znała do tej pory, Lily i jej sabat poszukują odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości świata. Co będą musieli zrobić, żeby uchronić go przed zagładą? Jak pokonać sploty bez użycia broni nuklearnej i okrutnego zachowania jakie prezentowała Lillian – alter ego Lily? Jak wiele będą musieli poświęcić? (lubimyczytac.pl)

Moje refleksje: 
Historie jak ta mają swój specyficzny klimat i charakter. I tak oto, czytając trzeci tom, należy wewnętrznie przenieść się w specyficzny czas i wejśc w ten typowy magiczny charakter powieści. Tak oto łatwiej będzie osobom, które czytają serię ciągiem.

Tym co bardzo podobalo mi się w tej ksiązce, było zdecydowanie uchwycenie przemiany głownej bohaterki. Nie tylko pod względem jej wytrzymałości na urazy. Bo jak pamiętamy, początkowo była to dziewczyna bardzo delikatna, łatwo popadająca w różne choroby. Teraz to jednak bardzo mocna i potężna czarownica, która ma ogrom swoich zwolenników. Co węcej zaszły ogromne zmiany w jej charakterze i osobowości. Jest zdecydowaine bardziej pewna siebie, rozwinęło sie jej życie miłosne, a także poznała rzeczywisrość, z jaką nie obcowała do tej pory. Okazuje się bowiem, że odgrywa w nim znaczącą rolę.

Jeśli chodzi o samą fabułę, muszę przyznać że lekko się zawiodłam. Oczywiście była bardzo interesująca, lecz liczyłam na troszkę inne poprowadzenie pewnych wątków, Według mnie część powinna być lepiej opisana, lub wyjaśniona. Niemniej jednak, to dość dobre zakończenie serii, która zawładnęła sercami fanów.

Tym co jest dla mnie bardzo pozytywnym aspektem, jest okładka. Kto z nas nie zachwyci się takową? Typowo magiczna, idealnie oddająca to co jest wewnątrz. Po prostu świetna. W dodatku samo wykonanie książki idealnie dopełnia całośći. Ale z tego już znane jest to wydawnictwo. Zawsze idealnie dopracowane, zawsze estetyczne i

Tym, którzy czytali poprzednie części- polecam. Tym którzy nie- to nie. Bo problemem będzie poznanie całych podwalin historii i poczucia klimatu i magii związanych z życiem Lily.

Ocena: 7/10

Za możliwość przeczytania tej nowości serdecznie dziękuję księgarni internetowej Taniaksiazka.pl 

Komentarze

  1. Przeczytałabym chętnie i sama się przekonała.
    Pozdrawiam i zapraszam na rozdanie :)
    http://polecam-goodbook.blogspot.com/2017/05/konkurs-wygraj-evervile.html

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)