Chłopak, który chciał zacząć od nowa- Kirsty Moseley


Tytuł: Chłopak, który chciał zacząć od nowa
Autor: Kirsty Moseley
Seria: Fighting to be free tom 1 
Wydawnictwo: Harper Collins
Gatunek: Romans, Młodzieżowa
Ilość stron: 384
O czym to jest?:
Poznali się w nocnym klubie. Jamie chce zmienić swoje życie i zerwać z kryminalną przeszłością. Nie potrzebuje komplikacji i nie szuka problemów. Ellie kończy szkołę, niedawno rozstała się z chłopakiem. Chce być wolna. Nie sądziła, że tego wieczoru spotka nieziemskiego przystojniaka, któremu nie sposób się oprzeć.  Ellie i Jamie zakochują się w sobie do szaleństwa. Szybko planują wspólne życie: chcą podróżować, realizować marzenia, zawsze być razem. Jednak mroczna przeszłość Jamiego nie daje o sobie zapomnieć. Ellie nie ma pojęcia, czym naprawdę zajmuje się jej chłopak, gdy nie może się z nią spotkać. Prawdy nie można jednak ukrywać w nieskończoność, szczególnie przed kimś, kogo się kocha… (lubimyczytac.pl)

Moje refleksje: 
Na tę książkę się czaiłam! Już poprzednią powieścią autorka zawładnęła moje serce. A teraz wspięła się na wyżyny, pokazując, że jest w stanie przedstawić niesamowicie wciągająe historie. Ale zacznijmy od początku.

Otóż historia sama w sobie jest już wyjątkowa. Takiego startu znajomości nie było już dawno. I chyba w zasadzie nigdy. Bo to co działo się tutaj, zasługuje na wielki podziw. Nie dość że wyjątkowa i zapadająca w pamięci, to jeszcze porusza serce na każdy możliwy sposób. Autorka starannie prowadziła akcję, idealnie wprowadzając napięcie i dawkując wrażenia. Nie brakowało tu humoru jak i scen mrożących krew w żyłach, a także tych przy których łezka kręciła się w oku. Jednak tym co jest tu najważniejsze są emocje. A dostarczone zostały w największej możliwej ilości.

Już wspomniałam ze takiej historii nie było do tej pory. Relacja jaka łączyła Ellie i Jamiego, była niespotykana. Początkowo tylko seks i nic więcej? Czy tak się jednak da? Tych dwoje pragnęło udowodnić że tak. Na ich i nasze szczęście, autorka miała inny plan. I tak oto pociągnęła historię jednego związku, rozpisując się o ich historiach. Czemu było to aż tak wspaniałe? Bo po części prawdziwe i ujmujące. Osobiście w wielu aspektach utożsamiałam się z bohaterką i jestem przekonana że wiele czytelniczek ma podobnie. Poz tym jest to tak wspaniała historia, że każda z nas chciałąby ją przeżyć. W dodatku zakończenie, stle trzymające w napięciu i zaskakujące, było mistrostwem świata!

Bohaterowie? Zarówno Ellie jak i jej wybranek to równie charyzmatyczne co i niezwykłe postaci. Choć zwłaszcza w przypadku Jasona dobrze poprowadzony jest wątek związany z jego przeszłośćią i tym czym zajmował się jako nastolatek. Pokazano jak wpływa to na bieżace życie i jak wiele problemów stwarza. Poza tym, chłopak to prawdziwy mężczyzna. Potrafi postawić na swoim i zadbać o bliskich, choćby za wszelką cenę, a szanuje tylko tych, którzy są tego warci.  kolei Ellie, dziewczyna odważna, lekko pogubiona z bardzo apodyktyczną matką, to świetne dopełnienie jego cech. Jakby mało było problemów, we wszystko angażuje się jeszcze były chłopak dziewczyny.

Ta istna kompilacja zdarzeń to raj dla książkoholika. Nie dość ze porusza wszystkie zmysły, to zapada w pamięci na długo. Coś czuję że odnalazłam nową ulubioną autorkę. 

Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję księgarni internetowej Taniaksiazka.pl 

Komentarze

 1. W takim razie obowiązkowo czytam! Jeszcze nie znam tej autorki, ale widzę, że mam co nadrabiać :)
  Zaczytanego!

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka czekała już jakiś czas u mnie na półce. Po tej recenzji zabiorę się za nią jak najszybciej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam tę ksiązkę jakiś czas temu. Na pewno nie dałabym jej 10/10, ale była w porządku. Za to inna ksiązka tej autorki to tragedia.
  pozdrawiam i zapraszam do mnie na recenzję http://polecam-goodbook.blogspot.com/2017/05/czas-na-relaks-czyli-dobry-wieczor-z.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie czekam, aż książka do mnie przyjdzie z wymiany na LC :) Nie mogę się jej doczekać!
  Pozdrawiam!
  Katherine Parker - About Katherine

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)