Piękny- Christina Lauren

Tytuł: Piękny
Autor: Christina Lauren
Seria:Beautiful Bastard tom 5
Wydawnictwo: Zysk i s-ka
Gatunek: Romas, Erotyczna, Kobieca, New Adult
Ilość stron: 464 
O czym to jest?:
Niezależna dziewczyna, która potrzebuje odmiany. Mężczyzna przygnieciony odpowiedzialnością. Wakacyjna wycieczka, na której wszystko może się zdarzyć. Aha – i morze wina... Po tym, jak zaskoczyła swojego chłopaka w łóżku z inną kobietą we własnym mieszkaniu, Pippa Bay Cox porzuca Londyn i wyjeżdża do Stanów, na mocno nietrzeźwą wycieczkę z Ruby Miller i jej przyjaciółmi. Wspinaczka po szczeblach kariery jest jedynym sposobem radzenia sobie ze złamanym sercem — i z życiem w ogóle — dla Jensena Bergstroma. Po uszy zanurzony w pracy i napędzany ambicją, rzadko znajduje czas dla siebie. Jednak kiedy jego siostra Hanna przekonuje go, by dołączył do jej przyjaciół na dwutygodniową wycieczkę po winnicach, zdobywa się na rzadkie u niego rozluźnienie. Oczywiście, dopiero po podjęciu decyzji uświadamia sobie, że dziwna dziewczyna, którą przelotnie spotkał w samolocie, również jedzie na tę samą wycieczkę. Może się okazać, że to dla niego za dużo... a może uświadomi sobie, że jego życie zbyt się skurczyło, że potrzebuje oddechu i odrobiny szaleństwa.. (lubimyczytac.pl)

Moje refleksje: 
Dawno nie czytałam takiej książki. I chyba tego było mi trzeba, choć do najlepszych nie należała. Choć w sumie nie spodziewałąm się czegoś wyjątkowego, aczkolwiek liczyłam na historię, która mnie w pewien sposób zachwyci.

Domeną tej książki jest ewidentnie lekkość. Czyta się ją jednym tchem, niezależnie od tego co się dzieje. Ta lekkość pióra, powoduje, że poznawanie historii jest nie tylko łatwe i lekkie ale przyjemne. Poza tym obfitowało w szereg zdarzeń nie tylko typowo romantycznych ale i komicznych. Idealne połączenie? Według mnie? Tak!

To głownie dzięki Pippie, cała akcja nabierała obrotów. Głowa pełna pomysłów, i szczerość to cechy tej dziewczyny, dzięki którym nakręcała całość. W zasadzie nie było tu przystanku, akcja pędziła, cały czas coś sie działo, dzięki czemu nie chciało mi się odkładać książki na później.

Nieodłącznym elementem tej serii są też sceny erotyczne. Czy było ich sporo? W zasadzie, bardzo porównywlnie z innymi tomami.  Nie odczułam by było ich znacznie więcej czy mniej. Aczkolwiek liczyć się trzeba z tym, że jest ich całkiem sporo. W końcu to erotyk. Bardzo typowy erotyk.

Jeśli chodzi o bohaterów, to zostali dobrani po prostu idealnie. No ale wiadomo - po to się o nich pisze! Ale tak w zasadzie muszę przyznać, że ich charaktery idealnie się dopasowywały. Ona  radosna, często nieobliczalna a on spokojniejszy, ale przede wszystkim uroczy.

Jednym z największych błędów była przewidywalność. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem potrafiłam określić, co następnie się wydarzy. Troszkę psuło to cały ogląd na historię oraz zabawę z poznawania toku sprawy. Niestey bardzo zaważyło to na ocenie książi, ponieważ wpasowywała się ona w wiele typowych motywów literackich jakie znamy z powieści dla kobiet. Zwłaszcza było tak z zakończeniem. Niestety nie satysfakcjonowało mnie.

Jednym słowem, jeśli lubisz historie lekkie i  niezobowiązujące, a przy tym masz ochotę się pośmiać i rozluźnić, to ta ksiązka jest zdecydowanie dla Ciebie! Pomimo tego że nie jest idealna, to łączące się z nią emocje są niezastąpione. 

Ocena: 7/10

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Zysk

Komentarze

  1. Czytam, lecz powoli tę serię. Zapewne się skusze. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam bardzo długo listę książek do przeczytania i z dnia na dzień coraz bardziej się powiększa i mimo, że historia nie brzmi najgorzej, raczej po książkę nie sięgnę. Pozdrawiam ;) http://prostoprzezksiazki.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)