Twój dziennik- Regina Brett

Tytuł: Twój dziennik
Autor: Regina Brett
Wydawnictwo: Insignis
Gatunek: Dziennik, Motywacyjna, Notes
Ilość stron : 400
Co to jest?:
Osobisty i przede wszystkim uniwersalny dziennik, zawierający ważne sentencje Reginy Brett. Każdy dzień roku to nowa strona zawierająca motywacyjne hasło i dużo wolnego miejsca do pisania. Każdy miesiąc rozpoczyna krótki tekst przepełniający pozytywną energią. Aż chce się planować swoje życie!
Moje refleksje :
Mam dylemat, gdyż nie wiem od czego zacząć, oceniając tę książkę/notes. I tak sobie myślę, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, więc przyjrzyjmy się samemu wykonaniu. Zaokrąglony grzbiet, miękka ale usztywniona okładka i zakładka w formie wstążki tworzą na pierwszy rzut oka bardzo dobre wrażenie. Nie dość, że uzupełniają się kolorystycznie, bo róż i szarość idealnie do siebie pasują, to i ich wykonanie jest w miarę staranne i opracowane. Choć mam pewien zarzut co do okładki, w której przy użytkowaniu mogą się zaginać rogi, lecz gdyby była ona twarda książka byłaby jeszcze cięższa i przez to nieporęczna.
Jeśli chodzi o wnętrze to i tu jest czym cieszyć oko. Każdy miesiąc rozpoczyna się od krótkiego ciekawego tekstu i charakteryzuje się wybranym stylem ozdobienia. Kratka, paski, kropki, gwiazdki, półkola...Dowolność. Przyjemna dla oka czcionka i ciekawe hasło na każdy dzień wpływają pozytywnie na ogólną ocenę.
Co ważne, całość jest uniwersalna, więc nie podlega żadnemu konkretnemu rokowi. Jak to możliwe? Przy każdej dacie są skróty od każdego dnia tygodnia i można w dowolny sposób zaznaczyć ten konkretny. Ja przykładowo oznaczałam to kółkiem. Co ważne jest sporo miejsca na zapiski z danego dnia i szczerze mówiąc jak dla mnie za dużo. Zatem wpadłam na pomysł! Po pierwsze potraktowałam „Twój dziennik” nie tylko jako mój planner, ale także jako pamiętnik. Zapisywałam w nim, co wydarzyło się w moim życiu konkretnego dnia, przemyślenia itp. Niestety nadal w moim przypadku okazało się to maksymalnie 1/3 strony. Więc co dalej? Kolejny pomysł! Postanowiłam, że będę pisać w nim kilka at, każdy rok to inny kolor długopisu i dzięki temu będę miała świetny ogląd na to co dzieje się w moim życiu na przestrzeni dłuższego okresu czasu.
Jednym słowem „Twój dziennik” okazuje się świetnym plannerem dla tych mniej i bardziej zorganizowanych, niezależnie od tego ile mamy do zaplanowania czy zapisania. Każdy z pewnością znajdzie sposób by wykorzystać jego możliwości. A czym różni się od zwykłych dzienników? Tylko tu znajdziecie unikalne i ciekawe sentencje napawające chęcią do działania oraz jest niezwykle miły w dotyku. Naprawdę!
Ocena: 10/10

 A tak oto prezentuje się dziennik od środka oraz moje "ozdobienie" go.Za możliwość zrecenzowania serdecznie dziękuje wydawnictwu Insignis
http://insignis.pl/

Komentarze

 1. Nie do końca jestem przekonana, jednak chyba pozostanę przy moim handemadowym kalendarzyku :D
  Pozdrawiam, Julka

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi się spodobał:) Lubie kolorowe rzeczy a ten kalendarzyk jest przecudowny <3
  Zapraszam do obserwowania i na nową recenzję:
  https://bukowakrainawordpresscom.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurde super sprawa z tym dziennikiem:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciągle zastanawiam się nad jego kupnem. Nie jestem pewna, czy będę go używać systematycznie. Tak czy siak Dobra recenzja, tylko trochę tekst zlał się w całość. Będę tu zaglądać.

  Miss Grayhall http://grayhalls-imagination.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)