Naturalna pewność siebie- Tomasz Marzec

Tytuł: Naturalna pewność siebie
Autor: Tomasz Marzec
Wydawnictwo: Helion
Gatunek: Poradnik, Motywacyjna
Ilość stron :240
O czym to jest?:
Wiele osób ma problem z pewnością siebie. Często takie osoby zamykają się w sobie i są przyćmiewane przez te głośne, pewne siebie jednostki, które swoja odwaga zbywają szczyty. Czy jednak jest to typowa pewność siebie czy siła przebicia. Czy zbyt wiele pojęć nie jest utożsamianych z pewnością siebie? Co wystarczy sobie uświadomić by nabyć tej cechy i aby nie była sztucznie przez nas odgrywana? A książka okazuje się świetnym kompendium wiedzy na ten temat. Nie tylko o tym jak stać się pewnym siebie ale też czym jest to zjawisko, jego przyczyny oraz zagrożenia.
Moje refleksje :
Książka na samym wstępie może wydawać się lekko nudnawa. Typowy poradnik o tym jak stać się kimś kim się nie jest, prawda? Książka jednak nie nakazuje nam zmieniać swoich przyzwyczajeń i sposobu bycia. Informuje nas jedynie o tym, czym tak naprawdę pewność siebie jest i czym się przejawia. Nie zawsze jest to bowiem skupisko cech, które nam przychodzą na myśl, słysząc to wyrażenie.
Co zatem niesie za sobą ta książka? Masę inspiracji i motywacji. I w gruncie rzeczy skłania do wielu przemyśleń na ten temat. Co ważne autor nie serwuje nam suchych faktów, ale popiera je własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Dzięki temu w zabawny sposób możemy poznać pewne negatywne zachowania, które często mają odzwierciedlenie w naszym codziennym życiu.
I może dzięki przeczytaniu tej książki nie staniesz się człowiekiem stuprocentowo pewnym siebie, ale na pewno zmienisz swoje podejście co do swoich wad.
Osobiście po tej lekturze zaczęłam dostrzegać lekkie zmiany w swoim zachowaniu. Moje postrzeganie osób „pewnych siebie”, które wydawały mi się tak odważne i racjonalne, zupełnie się zmieniło. Dostrzegam ich liczne wady schowane za aurą idealizmu. Co więcej, sama częściej zabieram głos w istotnych sprawach, przeciwnie do przeszłości. Staram się biernie działać w imię mojej przyszłości, nie zważając a zdanie innych. I wbrew pozorom moja zmiana nie jest kolosalna, ale poczyniłam lekkie zmiany, a jestem pewna, że z biegiem czasu będą one postępować.
Zatem jeśli chcesz polepszyć swoją samoocenę, stać się pewnym siebie czy poznać priorytety osób którym tej pewności brakuje, ta książka jest dla Ciebie. I choć pewnie nie przeczytasz jej za jednym razem, to przyniesie ci ona sporo pozytywnych wrażeń i ukierunkuje twoje myśli na właściwy tor.

Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję  Grupie Helion
http://helion.pl/

Komentarze

  1. Nie lubię poradników, więc sobie odpuszczę.


    Pozdrawiam,
    http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)