Dary anioła: Maisto niebiańskiego ognia- Cassandra Clare Tytuł: Miasto niebiańskiego ognia
Autor Cassandra Clare
Seria: Dary anioła tom 6
Wydawnictwo: MAG
Gatunek: Fantasy, Romans, Paranormal romance, Młodzieżowa

Ilość stron: 704
O czym to jest?:
    Ten powrót do świata Nocnych Łowców jest bardzo krwawy. Nie dość, że bohaterowie muszą zmagać się z nieprzewidywalnym Sebastianem, to również relacje między nimi ulegają zaognieniu. Przyjaciele starają się ponownie połączyć ze sobą Magnusa i Aleca, pojawiają się nowe postaci czyli dzieci z Instytutu w Los Angeles (m.in Emma i James). Sebastian zaczyna stanowić poważne zagrożenie dla Nocnych Łowców i zmuszeni są oni udać się do Irdisu, co łączy się z opuszczeniem Simona przez Isabelle. Wojna pomiędzy dobrem, a złem zaczyna się na dobre. Kto wyjdzie z niej żywy?
Moje refleksje:
    Książka mimo swoich obszernych rozmiarów została przeze mnie przeczytana w jeden weekend. Ma ona w sobie masę akcji, jest wiele walk z demonami i Mrocznymi Nocnymi Łowcami. Ogromnie dużo jest również emocji pomiędzy bohaterami. Niesamowicie zostały napisane sceny w których przedstawiono zwyczajne problemy nastolatków związane z miłością czy przyjaźnią. Często podczas czytania wydarzenia wywoływały u mnie szok, śmiech czy niedowierzanie. Zdecydowanie najbardziej irytującą postacią był Sebastian i te wszystkie jego intrygi oraz błędne pojmowanie rzeczywistości. Bardzo ubolewałam gdy umierali moi ulubieni bohaterowie drugoplanowi. Strasznie ucieszył mnie fakt, iż jedna z nowych bohaterek nosiła moje imię - Diana. Zakończenie było w pewnym procencie nieoczekiwane i zadziwiające. W pewnym momencie znienawidziłam Panią Clare, za to co zrobiła mojemu ulubionemu bohaterowi, lecz teraz jej wybaczam.
Podsumowując, seria zakończyła się  dość ciekawie i zaskakująco choć spodziewałam się wyciskacza łez.
Podsumowanie serii:
    W tym momencie jestem bardzo smutna. Powodem tego jest fakt, iż moja przygoda ze światem Nocnych Łowców na ten czas się kończy. Co prawda autorka pisze kolejną serię, lecz nie spotkam w niej już Jace'a czy Clary. Pożegnałam już się z tymi bohaterami jednak pozostaje jeszcze cień żalu. W całym tym cyklu bardzo podobały mi się oryginalne pomysły i ciekawe postaci wykreowane przez p.Clare. Bardzo istotny jest fakt, iż charakter bohaterów idealnie wpasowuje się w ich wiek. Alec, Simon i Jace stale dokuczający sobie nawzajem, Clary i Isabelle zagubione w swoich uczuciach i odpowiedzialni Jocelyn i Luke. Wszystkie te elementy złożyły się na fascynującą opowieść, która wciąga każdego czytelnika i pozostawia po sobie trwały ślad.
Mała rada:
    Jeśli zamierzasz przeczytać tylko Dary wszystko jest ok za wyjątkiem faktu iż w  6 części jest ok 5 odniesień do akcji w Diabelskich maszynach. Faktem jest iż możesz ich nie zrozumieć lecz nie wpłynie to ogromnie na poznaną przez Ciebie treść. Natomiast gdy zamierzasz zapoznać się również z Diabelskimi maszynami, należałoby przynajmniej przeczytać je przed 6 częścią, gdyż czytając to w innej kolejności możesz zepsuć sobie niespodziankę jaka pojawia się na końcu Mechaniczna Księżniczka. Wybór należy do CiebieOcena:
10/10Seria "Dary anioła"
 1.  Miasto kości
 2.  Miasto popiołów
 3.   Miasto szkła
 4.   Miasto upadłych aniołów
 5.   Miasto zagubionych dusz
 6.   Miasto niebiańskiego ognia

Komentarze

 1. Przeczytałam tylko pierwszy tom i dalej już nie czytałam, bo mi się nie spodobało. Czy sięgnę? Nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele razy chciałam zabrać się za tę serię, ale za każdym razem wybierałam coś innego do czytania :) Oglądałam jedynie ekranizacje pierwszego tomu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytała pierwsze trzy części tej serii, ale nad kolejnymi muszę się jeszcze zastanowić :)

  namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze wiedzieć, że przed 6 tomem DA lepiej zająć się Mechanicznymi:) Będę miała na uwadze;) Pozostał mi tom 5 i 6 DA, a Mechanicznych nie mogę zdobyć na razie:(

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)