Dary Anioła: Miasto Kości - Cassandra Clare


 Tytuł: Miasto kości
 Seria: Dary anioła tom 1
Autor : Cassandra Clare
Wydawnictwo: MAG
Gatunek: Fantasy, Paranormal romance, Młodzieżowa
Ilość stron: 528
O czym to jest? :
    Nastoletnia Clary w pewnym momencie swojego życia przekonuje się iż na świecie istnieje wiele gatunków istot, o których wcześniej nie miała zupełnie pojęcia. Przyziemni (albo inaczej ludzie) są tego całkowicie nieświadomi ale wokół nich żyją Podziemni ( wilkołaki, wampiry, faerie, itp.) i Nocni Łowcy ( broniący ludzi przed demonami). Cary i jej przyjaciel Simon wkraczają w ten niesamowity świat za pośrednictwem przystojnego Jace'a.    
    W pierwszej części tego cyklu zapoznasz się z ogromem potęgi Nocnych Łowców i przeżyjesz razem z Clary jejpierwsze zetknięcie z demonami. Poznasz ekscentrycznego czarodzieja Magnusa Bane'a, zwiedzisz Instytut- siedzibę Nocnych Łowców, przekonasz się na czym polega wyjątkowośc Clary i przeżyjesz niesamowite chwile poświęcając je na przeczytanie Miasta Kości.
Moje refleksje:
    Do ksiązki przystąpiłam po obejrzeniu filmu nakręconego na jej podstawie, gdyż wcześniej nawet nie zdawałam sobie sprawy iż istnieje taka seria ( wiem, wstyd i hańba!). Pierwszą część oceniam bardzo pozytywnie, ze względu na styl jakim jest napisana. Występuje wiele scen, przy których uśmiałam się jak nigdy jak również sporo scen walki i przemysleń głownej bohaterki. Akcja budowana jest nie tylko na ciekawych opisach ale równiezna barwnych dialogach podkręcających tempo i zagłębiających w dalsze czytanie. Każda z postaci ma swój odrębny, świetnie przedstawiony charakter jak również dysponuje odrębnym dla siebie stylem mowienia. Nie było takiego momentu, w którym byłabym gotowa zostawić książke na rzecz obejrzenia serialu czy czytania czegoś innego. Ta historia wciąga każdego kto zacznie się w nią zagłębiać, a po przecztaniu pierwszej części ciągnie cie do kolejnych.

Ocena:  10/10

Seria "Dary anioła"

Komentarze

 1. jedna z moich ulubionych serii :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie dziwię się, ma w sobie coś magicznego :)

   Usuń
 2. Mówi się, że pierwsza część jest nużąca, ale po twojej recenzji tego nie widać. I chyba powoli przestaję się wahać, czy czytać "Dary anioła". Dziękuję!
  dianabookgeek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)