Pod skrzydłem anioła- Hanna Babińska

Tytuł: Pod skrzydłem anioła
Autor: Hanna Babińska
Wydawnictwo: Nowae Res
Gatunek: Fantasy, Romans, Paranormal romance, Młodzieżowa, Young Adult
 Ilość stron: 140
O czym to jest?:
    Główną bohaterką jest Sara, ma szesnaście lat, uwielbia czytać, nie przepada za imprezami. Bieg zdarzeń w jej życiu zmienia pojawienie się przystojnego Daniela. Chłopak został adoptowany przez sąsiadów dziewczyny i jej zadaniem jest oprowadzić go po mieście. W ciągu kilku dni para zakochuje się w sobie. W pierwszym miesiącu wakacji Daniel wyjeżdża na kurs językowy do Londynu, więc Sara jest zmuszona spędzić ten czas u dziadków na wsi. W drodze ktoś kradnie jej torebkę, a starszy pan poznany w autobusie proponuje spędzenie kilku dni w jego rodzinie zastępczej do czasu aż rodzice po nią przyjadą. Rodzina ta żyje według bardzo dziwnych zasad, do których ciężko jest się dziewczynie przekonać. Zapoczątkowuje to serię bardzo dziwnych zdarzeń mających swoje tragiczne skutki.
Moje refleksje:
    Ta cudownie napisana historia powinna trafić w ręce każdego fana fantasy. Tok zdarzeń pochłonął mnie tak, iż przeczytałam ją w jeden wieczór. Co prawda nie jest to gruba książka ale nie wpływa to negatywnie na moją ocenę. Wprowadzenie czytelnika w świat aniołów i ludzi było tak umiejętne, iż można było identyfikować się z główna bohaterką bez żadnych przeszkód. Wydarzenia były zarówno szokujące jak i przeurocze. Uczucie jakie wytworzyło się pomiędzy Sarą i Danielem nie przeważało nad wydarzeniami związanymi z fantastyką. Były to elementy fabuły, które się idealnie równoważyły. Naprawdę warto poświęcić czas na poznanie tej książki.

Ocena: 9/10

Komentarze

 1. Nie słyszałam o tej książce, ale trochę mnie dziwi, że Sara zgodziła się spędzić kilka dni z obcym mężczyzną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do czasu znalezienia jej w bibliotece miejskiej tez o niej nie miałam pojęcia a co do Sary to trochę masz racji ale było napisane że był przekonywujący a poza tym dziewczynie ukradziono torebkę, z całą kasą, biletem.

   Usuń
 2. Cześć :)
  zapraszam serdecznie do moich wyzwań czytelniczych: Klucznik, Czytam Opasłe Tomiska i Okładkowe Love.
  Szczegóły na blogu :)
  http://recenzjeami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)