Drżenie - Maggie StiefvaterTytuł: Drżenie
Autor: Maggie Stiefvater
Seria:Wilki z Mercy Falls tom 1
Wydawnictwo: Wilga
Gatunek: Romans, Fantasy, Paranormal romance, Młodzieżowa, Young Adult
 Ilość stron: 459
O czym to jest?:
    Grace jako dziecko została zaatakowana przez wilki. Za sprawą złotookiego wilka przeżyła to spotkanie. Od tamtej pory jej fascynacja tymi zwierzętami wzrosła. Przez sześć lat wilk ten obserwuje dziewczynę z pobliskiego lasu. Ona nie pozostaje mu dłużna i również wypatruje go przez okno. Pewnego dnia chłopak z jej szkoły zostaje zaatakowany w przez wilki. Wtedy dochodzi do sytuacji, w której Grace podchodzi blisko do swojego wilka-wybawcy. Dalszy bieg zdarzeń powoduje, iż spotyka ona tego wilka pod postacią ludzką. Uczucia między dwojgiem tych ludzi wybuchają, ale jak to zwykle bywa, muszą pokonać wiele przeszkód.
Moje refleksje:
    Książkę czytałam bardzo szybko. Mroźny klimat idealnie pasuje do tej styczniowej aury. Czytelnik zostaje powoli wprowadzany w nowy świat ludzi i wilków. Razem z Grace mamy okazję poznać wszystkie zasady funkcjonowania tego środowiska. Niestety bardzo nie podobało mi się to iż wątki romantyczne przyćmiewały te fantastyczne. Idealnie byłoby, gdyby się one równoważyły. Jednak bardzo ciekawe były momenty humorystyczne głownie między Grace i Samem (złotookim wilkiem). Zakończenie książki było bardzo nieprzewidywalne, do ostatniego momentu nie miałam pojęcia jak skończy się pierwszy tom. Coś co zasługuje na szczególną  uwagę to wykonanie tej książki. Przepiękna okładka, w której o d razu się zakochałam oraz staranne połączenie stron powoduje, że mimo faktu, że jestem już kolejna osobą czytającą, a książka wygląda jak nowa. Czekam na kolejną część by poznać dalsze losy bohaterów.

Ocena: 7/10

Seria "Wilkołaki z Mercy Falls "
 1.  Drżenie
 2.  Niepokój
 3.  Ukojenie

Komentarze

 1. Okładkę znam na pamięć, w zeszłym roku była w każdej gazecie. Myślałam nawet nad przeczytaniem, ale to chyba jednak nie mój klimat. Mimo Twojej dobrej oceny, nie przeczytam jej, jakoś nie podoba mi się pomysł "wilkowego" romansu. Ale, o gustach się nie dyskutuje. ;)
  Pozdrawiam, świetne inne recenzje, http://herbivicus.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam, uwielbiam, uwielbia. serie czytałam już dwa razy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam okazję rozpocząć inny cykl autorki - 'Króla kruków', i przypadł mi do gustu, ale raczej po tę serię nie będę sięgać, chociaż wiele dobrego o niej słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z opisu trochę wynika, że to kiepski romans. Wilk zmieniający się w człowieka odpycha mnie od siebie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś myślałam nad tą serią, ale ostatecznie się rozmyśliłam. Inne ciekawsze na mnie czekają :)

  namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Na początku nie byłam przekonana do tej historii, jednak myślę, że mogłabym zaryzykować i dać jej szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kupiłam kiedyś tą serię na promocji. I nie żałuję. Książka bardzo mi się podobała. Nie mogłam się od niej oderwać :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)